Zapasy. Srebrne dziewczyny z Namysłowa

Ewelina Ciunek (z prawej) i Alicja Czyżowicz potwierdziły przynależność do europejskiej czołówki i z Serbii wróciły ze srebrnymi krążkami. Klubowe
Alicja Czyżowicz i Ewelina Ciunek - kadetki Orła Namysłów, wywalczyły podczas mistrzostw Europy do lat 17 w zapasach srebrne medale. Zawody odbyły się w serbskiej Suboticy.

17-letnia Alicji Czyżowicz (kat. wagowa 52 kg) w drodze po medal pokonała na punkty w 1/8 finału Alinę Akobinę z Ukrainy 3-1 (3-2), natomiast w ćwierćfinale przez położenie na łopatki zakończyła starcie z Volhą Auczynik z Białorusi 5-0 (4-2). W półfinale namysłowianka pokonała na punkty Francuzkę Maylisse Hachemi 3-0 (4-0), a w walce o złoto i mistrzowski tytuł nieznacznie uległa Rosjance Alinie Kozymowej 0-3 (0-2). To największy sukces naszej młodej zapaśniczki w karierze i z pewnością rewelacyjny występ.

Także 16-letnia Eweliny Ciunek (65 kg. dotarła do finału swojej kategorii wagowej, w którym przegrała przez położenie na łopatki z Francuzką Koumbie Larroque 0-5 (0-10). Wcześniej nasza utytułowana zapaśniczka, mająca na koncie tytuł mistrzyni Europy kadetek z 2014 roku (w kat. do 49 kg) w 1/8 finału miała wolny los, następnie pokonała w ćwierćfinale przed czasem Serbkę Ivanę Lazić 5-0 (6-0), a w półfinale takim samym wynikiem zakończyła walkę z Rosjanką Jekateriną Czernuszkiną 5-0 (8-0).

Tuż za podium w zmaganiach kadetów znalazł się 17-letni Lejczak, rywalizujący w kategorii 63 kg. Nasz “wolniak" rozpoczął od wygranej na punkty z Austriakiem Simonem Hartmannem 3-1 (6-2), następnie pokonał Hiszpana Omara Rodrigueza przez przewagę techniczną 4-1 (12-4), a w ćwierćfinale wygrał na punkty z Grekiem Dimitrosem Pourozidisem 3-1 (6-5). Potem zapaśnik Orła doznał jednak dwóch porażek z rzędu. W półfinale przez położenie na łopatki z Bułgarem Dzemalem Alim 0-5 (0-9), a w walce o brąz z reprezentantem Mołdawii Stefanem Tonu przez przewagę techniczną 0-4 (0-11). Tym samym Lejczak został sklasyfikowany na 5. miejscu.

Po pierwszej walce z zawodów odpadł 17-letni Paweł Malicki (69 kg), przegrywając na punkty z zawodnikiem z Grecji i został sklasyfikowany na 15. pozycji.

W punktacji drużynowej reprezentantki Polski wygrały w Europie, a chłopcy zajęli 9. miejsce. W imprezie startowało około 700 zawodników z 37 krajów. Wśród nich biało-czerwoni. Drugim trenerem reprezentacji kadetek był podczas tej imprezy szkoleniowiec Krzysztof Pawlak z Namysłowa, a kierownikiem w grupie kadetów szkoleniowiec i prezes Orła Dariusz Stępień.