Złoto i dwa brązy opolskich lekkoatletów

Reprezentanci AZS-u Politechnika Opolska mieli w Jeleniej Górze powody do zadowolenia. AZS Politechnika Opolska
Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze Opolanie trzykrotnie stawali na podium.

W dwudniowych zawodach wystąpiła cała krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej, a opolska reprezentacja liczyła dziesięciu zawodników i zawodniczek. Zdołali oni jednak przywieźć złoto oraz dwa brązowe medale. Wywalczyli także dwa piąte miejsca i zanotowali kilka rekordów życiowych.

Najbardziej zadowolona wracała do Opola Katarzyna Siewruk. Biegaczka AZS-u Politechnika Opolska wywalczyła mistrzostwo kraju w w biegu na 100 m przez płotki. W finale uzyskała czas 13,81 sekundy i wyprzedziła Katarzynę Flis (AZS Łódź) – 13,88 sek. oraz Marlenę Morton (Zawisza Bydgoszcz) - 14,01 sek.

Brąz wywalczyli z kolei Błażej Sobczak, Hubert Olczyk, Patryk Bednarz i Jacek Chochorowski w sztafecie 4x400 metrów. Uzyskali on wynik 3.18,84 min, tracąc około 3 sekund do AZS-u AWF Warszawa oraz dwóch do AZS-u AWF Kraków. Na podium stanęła jeszcze Kinga Szarzyńska. Specjalistka od biegów średnich z Podium Kup była trzecia na dystansie 800 metrów z czasem 2.09,58 min. Finiszowała dwie i jedną sekundę po najlepszych biegaczkach.

Bardzo dobrze spisała się też akademiczka Magdalena Sobek, która w biegu na 400 m zajęła 5 miejsce i ustanowiła swój nowy rekord życiowy (60,95 sek). Tą samą lokatę wywalczyła sztafeta Politechniki 4x100 metrów, startująca w składzie Błażej Sobczak, Jacek Chochorowski, Patryk Bednarz i Paweł Cybiński (czas 42,71sek).

Ponadto Patryk Bednarz poprawił „życiówkę” na 100 m, Joanna Gałaj zajęła 12. lokatę w rzucie dyskiem (37,24 m), Hubert Olczyk na 400 m był 11. (49,30 sek), a Siewruk na 200 m z wynikiem 25,47 sek. wywalczyła 17. pozycję.
W klasyfikacji medalowej AZS zajął 12 miejsce w stawce 40 klubów, a w klasyfikacji punktowej - z dorobkiem 53 punktów - 21. na 86 sklasyfikowanych drużyn.