Żużlowcy Kolejarza odpadli w ćwierćfinałach indywidualnych mistrzostw Polski

Oliwer Kubus
Marcin Rempała zajął 9. lokatę w ćwierćfinale w Krośnie.
Marcin Rempała zajął 9. lokatę w ćwierćfinale w Krośnie. Oliwer Kubus
Żadnemu spośród czterech zawodników opolskiego II-ligowca nie udało się awansować do półfinału IMP.

W czwartek na czterech torach (Krosno, Kraków, Gniezno, Łódź) odbywały się ćwierćfinały indywidualnych mistrzostw Polski. O miejsce w najlepszej siódemce każdego z nich i awans do półfinału walczyło czterech zawodników Kolejarza Opole: Marcin Rempała, Rafał Fleger, Adam Czechowicz i Michał Mitko.
Żaden z nich nie awansował do kolejnej rundy, choć trzeba przyznać, że takie rozwiązanie byłoby niespodzianką.
W Krośnie jechali: Rempała i Fleger. Młodszy z braci Rempałów jeżdżących w barwach Kolejarza zdobył sześć punktów (d,d,2,3,1) i zajął 9. miejsce. Do awansu zabrakło mu dużo, bo trzech punktów. Patrząc na suchy dorobek można żałować defektów w dwóch pierwszych startach, tyle że miał je jadąc na ostatniej pozycji. Występ Flegera okazał się natomiast nieporozumieniem. W swoich dwóch pierwszych startach miał defekty jeszcze na starcie, a z trzeciego został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut i zajął ostatnie 16. miejsce.
Na 10. pozycji w Łodzi uplasował się Mitko - 6 pkt. (1,2,1,2,0). Do premiowanej awansem 7. lokaty zabrakło mu czterech “oczek".
Czechowicz na turnieju w Gnieźnie tak jak Fleger wycofał się po trzech startach, w których zdobył punkt (0,1,d). Awaria motocykla w trzecim wyścigu sprawiła, że zrezygnował z dalszej jazdy i tak jak Fleger zajął w stawce startujących ostatnie 16. miejsce.