Zwycięska próba generalna Gwardii Opole

Adam Malcher w pierwszej połowie obronił połowę rzutów rywali.
Adam Malcher w pierwszej połowie obronił połowę rzutów rywali. gwardiaopole.pl
W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem w Superlidze piłkarzy ręcznych gwardziści pewnie pokonali ligowego rywala z Piotrkowa Trybunalskiego.

We wcześniejszych czerech spotkaniach opolanie zanotowali dwie wygrane i dwie porażki, a na tle Piotrkowianina wypadli bardzo dobrze. Spotkanie z nim pokazało jak wielkim kapitałem zespół trenera Rafała Kutela będzie dysponował w bramce. Malcher w pierwszej połowie obronił połowę rzutów rywala, w tym dwa karne, a dodatkowo defensywa zmusiła rywali do kilku niecelnych prób. W drugiej połowie swoje dorzucił Zając, a przebił ich Zembrzycki, który "łapał" z 80-procentową skutecznością.

Na początku gospodarze mieli jednak nieco szczęścia, bo dwa razy uratowała ich poprzeczka i po rzucie ze skrzydła Siwaka prowadzili 3-1. Potem popis dał Malcher, gwardziści aktywnie bronili i notowali przechwyty, a kontra Lemianiaka dała im prowadzenie 6-2.

Rywal wykorzystał jednak liczebną przewagę i połowę strat odrobił, a swoje dorzucił w bramce Piotrkowianina Banisz broniąc dwie setki przeciwnika. Tyle, że potem przebił go popularny "Jogi" notując dwie serie po trzy udane parady, dobrą zmianę dał wystawiony na środku rozegrania Morawski i to on trafił na 11-8.

Po przerwie rywal miał kłopoty z opolską defensywą, a jak już rzucał i to w bardzo dobrych sytuacjach na miejscu byli młodzi bramkarze Gwardii i reprezentacji młodzieżowej. Zniechęcali gości z każdą kolejną akcją tak skutecznie, że ci trafili tylko osiem razy. Tym razem podopieczni Kuptela dużo szybciej kontrowali, sprytnie dogrywali do koła i decydowali się na solowe przeboje. Przewaga systematycznie rosła (16-11, 19-12, 23-16) i ostatecznie sięgnęła 11 bramek (29-18).

- Szczególnie w drugiej połowie zagraliśmy twardo i agresywnie w obronie, bramkarze odbijali piłki i mogliśmy szybko kontrować - powiedział Rafał Kuptel. - Tak mamy grać w lidze, a dziś jestem zadowolony ze wszystkich zawodników. To jednak tylko sparing, liga rządzi się swoimi prawami i na pewno przed nami dużo trudniejsze zadania i wyzwania. Pewnie zweryfikują nas pierwsze mecze o punkty, a my mamy co poprawiać i możemy grać lepiej.

Gwardia Opole - Piotrkowianin Pitrków Trybunalski 29-18 (12-10)
Gwardia: Malcher, Zając, Zembrzycki - Tarcijonas 2, Mokrzki 4, Bąk 2, Łangowski 1, Siwak 5, Lemianiak 3, Jankowski 2, Zadura 3, Adamski 1, Przybysz 1, Komisarczuk 1, Morawski 4, Stańko.
Piotrkowianin: Banisz, Schodowski, Procho - Andreou 1, Nastaj, Woynowski 4, Zinczuk, Makowiejew 3, Mróz 1 Iskra 1, Swat 2, Tórz 2, Wędrak 1, Krawczenko 1, Pacześny 2, Góralski, Pożarek.