Zwycięstwo hokeistów Orlika w Sosnowcu

W niebieskim stroju napastnik Orlika Michael Cichy.
W niebieskim stroju napastnik Orlika Michael Cichy. Mariusz Matkowski
Opolski zespół pokonał Zagłębie 6:4.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. W 4. min, gdy na ławce kar przebywał Szymon Marzec, strzelili oni bramkę. Jej zdobywca był Białorusin Siergiej Mikulczyk. Wyrównać udało się w 17. min. Na listę strzelców wpisał się Maciej Rompkowski, a pod koniec pierwszej tercji opolanie objęli prowadzenie. W 22. min było już 3:1 dla naszej drużyny. Autorem obu goli był Kanadyjczyk Alex Szczechura.

Goście nie utrzymali koncentracji i minęło tylko nieco ponad pół minuty, a kontaktową bramkę zdobył Karol Wąsiński. W 33. min znów był remis 3:3. Wtedy to czeski napastnik sosnowiczan Adam Rehak wymanewrował bramkarza Orlika Franka Slubowskiego.
Pod koniec pierwszej i na początku drugiej tercji dwa gole zdobył Szczechura, a gorszy od niego nie chciał być jego partner z drugiej linii ataku opolskiej drużyny - Łotysz Edgars Cgojevs. Też trafił pod koniec jednej tercji i na początku drugiej. Najpierw zmienił tor lotu krążka po strzale Łukasza Sznotali, a potem wykorzystał błąd dobrze spisującego się bramkarza Zagłębia Michała Kielera. Dogodnych okazji nie wykorzystali jeszcze Ukrainiec Jewhen Łymanski i dwukrotnie Szczechura.

Trafienie kontaktowe Rehaka w 53. min to było wszystko na co było stać miejscowych. Niespełna 60 sekund później padł ostatni gol tego spotkania. Po strzale Rompkowskiego krążek trafił w słupek sosnowieckiej bramki, ale Marzec popisał się skuteczną dobitką.

W tabeli ekstraklasy po 35 kolejkach Orlik zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 66 punktów. Za nim jest Polonia Bytom (63 pkt). Te dwa zespoły z grupy słabszej, walczącej o miejsca 7-12 zapewniły już sobie udział w fazie play off. Kolejny mecz Orlik rozegra już w najbliższy wtorek. Wówczas to na swoim lodowisku zmierzy się z beniaminkiem - Nestą Toruń, która jest przedostatnia i ma na koncie 26 punktów. Początek spotkania na "Toropolu" o godz. 18.30.

Zagłębie Sosnowiec - Orlik Opole 4:6 (1:2,2:2, 1:2)
1:0 Mikulczyk - 4., 1:1 Rompkowski - 17., 1:2 Szczechura - 19., 1:3 Szczechura - 22., 2:3 Wą-siński - 22., 3:3 Rehak - 33., 3:4 Cgojevs - 40., 3:5 Cgojevs - 42., 4:5 Rehak - 53., 4:6 Marzec - 54.
Zagłębie: Kieler - Horzelski, Kruczek, Rehak, Rutkowski, Jaros - Andrejkiw, J. Jaskólski, Markowski, Bernat, Mikulczyk - Keckes, Krawczyk, Wąsiński, Sikora, A. Jaskólski - Kafel, Bułanowski, Kozłowski, Stojek, Nahunko. Trener Piotr Sarnik.
Orlik: Slubowski - Bychawski,Sordon, F. Stopiński, Szydło, Klecha - Kołosow, Sznotala, Szczechura, Cichy, Cgojevs - Korenko, Kostek, Łymanski, Rompkowski, Marzec - Dolny, M. Stopiński, Gawlik, Zwierz. Trener Jacek Szopiński.
Sędziował Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: Zagłębie - 8 min, Orlik - 12 min. Widzów 250.