Zwycięstwo MKS-u Kluczbork w próbie generalnej

Mariusz Matkowski
Michał Glanowski (z lewej) zdobył zwycięską bramkę.
Michał Glanowski (z lewej) zdobył zwycięską bramkę. Mariusz Matkowski
Nasz I-ligowiec pokonał w ostatnim sparingu Tur Turek 1-0. Za tydzień inauguracja wiosny w Świnoujściu.

MKS Kluczbork - Tur Turek 1-0 (1-0)
1-0 Glanowski - 13.
MKS: Stodoła (70. Świtała) - Orłowicz, Odrzywolski, Jagieniak, Stawowy - Niziołek (65. Tuszyński), Glanowski, Copik (65. Adamczyk), Kazimierowicz (65. Wodniok), Nitkiewicz - Półchłopek (65. Emeka). Trener Grzegorz Kowalski.

W dzisiejszym meczu kontrolnym zabrakło Waldemara Sobota, który ma drobne problemy z mięśniem dwugłowym i był oszczędzany. Za tydzień ma być jednak do dyspozycji trenera Grzegorza Kowalskiego.
Losy słabego spotkania z ligowym rywalem MKS rozstrzygnął w 13. min. Wówczas na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Michał Glanowski i zanotował bardzo ładne trafienie. Oprócz tej sytuacji okazję miał jeszcze Rafał Niziołek, ale uderzał zbyt słabo.

Lepsze sytuacje bramkowe przyniosła dopiero druga połowa. Najpierw strzelał Tomasz Copik, ale trafił w poprzeczkę, a potem dwa razy sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Tuszyński. Za pierwszym razem golkiper Tura złapał piłkę, a potem Tuszyński spudłował.
Naszej ekipie pochwały należą się głównie za postawę w defensywie. Rywal przez 90 minut nie miał choćby pól strzeleckiej sytuacji.
- Ważne że wreszcie wyszliśmy na trawiaste boisko, bo sztuczna murawa to zupełnie co innego - mówił trener Grzegorz Kowalski. - To nie był nasz rewelacyjny występ i za tydzień w Świnoujściu musimy zagrać zdecydowanie lepiej.