1 liga piłki ręcznej kobiet (grupa B). MTS Żory - Otmęt Krapkowice 29:16

Paweł Sładek
MTS Żory - Otmęt Krapkowice 29:16
MTS Żory - Otmęt Krapkowice 29:16 Mirosław Szozda
Szczypiornistki Otmętu Krapkowice dostały lekcję piłki ręcznej od aktualnego wicelidera 1 ligi grupy B – MTS-u Żory. Mecz zakończył się wynikiem 29:16.

Początek nie był jednak tak zły, jak wskazywałby na to ostateczny rezultat. Drużyna gości nawet przez chwilę prowadziła, i to dwoma bramkami (4:2). W miarę wyrównaną rywalizację oglądaliśmy za to do 20. minuty pojedynku. Przy stanie 8:7 na korzyść MTS-u Otmęt zatracił całą swoją skuteczność, będąc zupełnie bezradnym w obliczu napierających rywalek.

Przez kolejnych 10 minut przyjezdne trafiły tylko raz, a miejscowe osiem. Był to kluczowy okres dla całego spotkania, gdyż druga połowa była jedynie kontynuacją popisu żorzanek.

Krótko mówiąc, była to deklasacja, pokaz siły jednych i nieporadności drugich. Na próżno było doszukiwać się znamion zaciętej gry, bo takiej nie uświadczyliśmy. Końcowy wynik oddaje zresztą to, co działo się na boisku.

MTS Żory - Otmęt Krapkowice 29:16 (16:8)
Otmęt: Cierpioł, Szymańska - Kurek, Olfans, Staszkiewicz 1, Blozik 2, Szwajkiewicz, Kuźnik 8, Czarnik 1, Stopa 1, Matuszek, Platintskaya 1, Stańczyk 2, Gowin

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani