1 liga piłki ręcznej. Thriller zakończył się dla Olimpu Grodków wygraną nad AZS-em Uniwersytet Zielonogórski

Sebastian Kolanko zdobył decydującą bramkę dla Olimpu.
Sebastian Kolanko zdobył decydującą bramkę dla Olimpu. Oliwer Kubus
Po niezwykle emocjonującym boju, Olimp Grodków wygrał jedną bramką.

Choć grodkowianie po raz drugi w sezonie pokonali AZS Uniwersytet Zielonogórski i tym samym umocnili się na 4. miejscu w tabeli, ponownie zwycięstwo nad tym rywalem przyszło im w naprawdę ogromnych cierpieniach. Tak jak i w pierwszej rundzie, tak i tym razem wygrali różnicą zaledwie jednej bramki.

Niemal przez pełne 60 minut na boisku w Grodkowie trwała rywalizacja cios za cios. Gospodarze od początku spotkania nie byli wolni od problemów.

- Przez większość pierwszej połowy goniliśmy wynik, ponieważ agresywna obrona AZS-u sprawiała nam naprawdę dużo problemów - tłumaczył Piotr Mieszkowski, trener Olimpu.

Czas wzięty przez niego na żądanie pozwolił jednak miejscowym na tyle uporządkować grę, że obie drużyny na przerwę schodziły już przy remisie 10:10.

Pierwszy kwadrans gry w drugiej odsłonie należał już do grodkowian. Kilka ich udanych akcji z rzędu sprawiło, że w pewnym momencie wygrywali już nawet różnicą trzech trafień.

- Było to skutkiem naszej dobrej gry w defensywie, która umożliwiła nam wyprowadzenie skutecznych kontr - zaznaczał szkoleniowiec gospodarzy. - Wydawało się, że wtedy złamaliśmy rywali, ale oni bardzo szybko wyprowadzili nas z błędu.

Zielonogórzanie nie tylko odrobili straty, ale i na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem objęli jednobramkowe prowadzenie. Najważniejsze ciosy w spotkaniu zadali już jednak gracze z Grodkowa.

Ich bohaterem okazał się Sebastian Kolanko, który na 30 sekund przed końcem wykorzystał rzut karny, mimo że wcześniej miejscowi zmarnowali aż trzy „siódemki”.

Olimp Grodków - AZS Uniwersytet Zielonogórski 24:23 (10:10)
Olimp: Młoczyński, Mańko - Chmiel, Górny, Hertel, Kolanko, Koszyk, Kulej, Maciejewski, Marcyniuk, Mierzwiński, Rogaczewski, Szulc, Turyniewicz, Ungier, Wiśniowiecki.