1 liga siatkarek. Triumf Uni Opole w meczu na szczycie

Uni Opole prowadzi w tabeli 1 ligi.
Uni Opole prowadzi w tabeli 1 ligi. Łukasz Baliński
Dziewiątą wygraną z rzędu w 1 lidze zanotowały siatkarki Uni Opole. Tym cenniejszą teraz, iż w meczu na szczycie - w dodatku na wyjeździe - pokonały Płomień Sosnowiec. Zwyciężyły 3:0, ale łatwo na pewno nie było.

Nie tylko dlatego, że lepiej w to spotkanie weszły rywalki. I to na tyle, że pierwsze prowadzenie opolanki zyskały dopiero gdy na 14:13 asa posłała Kinga Stronias. Przyjezdne jednak nie poszły za ciosem i mieliśmy dość wyrównaną walkę, aczkolwiek po serii Mai Grodzkiej gospodynie znowu odzyskały przewagę, także na tablicy wyników (20:19). Wtedy to jednak podopieczne Nicoli Vettoriego zaczęły grać kapitalnie w bloku, zdobyły trzy piłki z rzędu, a seta zakończyła atakiem ze skrzydła Marta Ciesiulewicz.

Nasze siatkarki nie zamierzały spuszczać z tonu, tym bardziej, że mocno poprawiły postawę w polu serwisowym. Świetnie spisała się w tym elemencie choćby Gabriela Makarowska, po której serii zagrywek przewaga jej ekipy wzrosła do pięciu „oczek” (13:8). Później już nieco zwolniły tempo, ale wydawało się, że będą kontrolować tego seta, wszak w pewnym momencie było 18:12 dla nich. Cztery kolejne piłki należały jednak do miejscowych, a niebawem bo błędzie Stronias mieliśmy remis po 20. Na finiszu opolanki jednak znowu świetnie zagrały w bloku i to głównie przesądziło o ich triumfie.

W trzeciej odsłonie po początkowych problemach przyjezdne znowu przejęły inicjatywę, ale od remisu po 10 do remisu po 15 mieliśmy bój na całego. Wtedy to z dobrej strony pokazała się Oliwia Sieradzka i trzy akcje z rzędu padłu łupem Uni. Gdy z kolei znowu na zagrywce swoje zrobiła Makarowska i było 22:18 dla ich zespołu, to z rywalek już zupełnie zeszło powietrze.

Płomień Sosnowiec - UNI Opole 0:3 (22:25, 23:25 19:25)