1 liga siatkarzy. Mickiewicz Kluczbork wygrał w Białymstoku i jest coraz bliżej gry w play off

Mickiewicz Kluczbork umocnił się na ósmej pozycji w tabeli 1 ligi.
Mickiewicz Kluczbork umocnił się na ósmej pozycji w tabeli 1 ligi. Łukasz Baliński
Podopieczni Mariusza Łysiaka zwyciężyli z BAS-em 3:1 i umocnili się na ósmym miejscu w tabeli 1 ligi.

W inauguracyjnej partii tylko początek był wyrównany. Od stanu 9:9 siedem kolejnych punktów zdobyli goście, którzy potem już w pełni kontrolowali losy tej odsłony.

Druga zaczęła się dość podobnie i gdy wydawało się, że kluczborczanie znowu odskoczą w podobnym momencie, miejscowi w porę ich zatrzymali i nie dawali się rozpędzić. Niemniej też jak nie dwa, to chociaż punkt więcej długo mieli przyjezdni. Team z Białegostoku wreszcie „dopadł ich” przy stanie po 20. Za to trzy kolejne akcje należały do naszych siatkarzy, którzy potem zachowali już więcej koncentracji i zwyciężyli do 22.

Trzeci set od początku i długo toczył się pod dyktando beniaminka z Podlasia. Podopieczni Mariusza Łysiaka dogonili ten zespół mniej więcej w „połowie” gdy to na tablicy mieliśmy remis 12:12. Tym razem jednak to goście nie „poczuli krwi”. W dodatku od remisu po 16 znowu na parkiecie rządzili miejscowi i finalnie pewnie triumfowali.

W czwartej części wydawało się, że białostoczanie pójdą za ciosem. Jak się okazało jednak równie szybko wyszli na dość pewne prowadzenie (4:0), co równie szybko je stracili. Niemniej przedstawiciele Mickiewicza długo nie potrafili ich przełamać na swoją korzyść. Gdy jednak to już zrobili przy wyniki 14:13 to potem już szli jak swoje i zwyciężyli z najwyższą przewagą spośród pozostałych wygranych.

BAS Białystok - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 22:25, 15:18, 19:25)