1 liga siatkarzy. Stal Nysa bliżej piątego miejsca po ograniu Ślepska Suwałki

Atakujący Łukasz Owczarz był w tym sezonie wyróżniającym się graczem Stali.
Atakujący Łukasz Owczarz był w tym sezonie wyróżniającym się graczem Stali. Oliwer Kubus
To był już ostatni mecz w tym sezonie w Nysie. Stal wygrała go 3:1.

Niezwykle zacięte i pełne zwrotów akcji widowisko obejrzeli w sobotę kibice w Nysie. Niestety, tych kibiców nie było wielu, a stawką meczu nie były najwyższe miejsca w 1 lidze, tylko piąta lokata, która nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. Na szczęście siatkarze potrafili się zmobilizować także na mecz o taką stawkę i w nyskiej hali nie brakowało emocji. Na tyle dużych, że gościom przytrafiła się nawet czerwona kartka.

MVP dla Owczarza

W pierwszym secie gra toczyła się punkt za punkt do stanu 22:22, ale wtedy dwa „oczka” z rzędu zdobyli siatkarze z Suwałk i oni jako pierwsi stanęli przed szansą wygrania seta. Na szczęście nysanie obronili obie piłki setowe, a partię na korzyść Stali zakończył atakiem Łukasz Owczarz.

W drugim secie wyrównany bój toczył się do stanu 16:15, ale w tym momencie goście zanotowali kilka autowych ataków i nasi siatkarze zdobyli 4-punktową przewagę, której już nie oddali.

W trzeciej odsłonie Ślepsk szybko uzyskał przewagę i długo prowadził, a przy stanie 22:24 znów miał dwie piłki setowe. Nysanie po raz kolejny zdołali wyrównać, ale tym razem to goście z Suwałk wygrali grę na przewagi.

W ostatniej, jak się potem okazało, partii, żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie odskoczyć, ale w końcówce więcej spokoju zachowali nasi siatkarze. Graczem meczu został wybrany rozgrywający Stali Konrad Woroniecki, a graczem sezonu w nyskiej ekipie - Łukasz Owczarz.

Stal zakończyła mecz zwycięstwem 3:1, co stawia ją w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Ten już w środę w Suwałkach (terminarz zakładał rozegranie spotkania dopiero po świętach, ale obie ekipy zdecydowały się przełożyć pojedynek) i będzie to ostatni mecz ligowy dla obu drużyn.

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1 (27:25, 25:20, 24:26, 25:23)
Stal: Woroniecki, Bułkowski, Nożewski, Owczarz, Makowski, Szymeczko, Ochrymczuk (libero) - Lubaczewski, Rawiak, Olczyk, Wolański. Trener Piotr Łuka.
Ślepsk: Lesiuk, Skrzypkowski, Hunek, Rudzewicz, Winnik, Gonciarz, Filipowicz (libero) - Sapiński, Sasak, Szczytkow, Laskowski, Szarek, Krupiński, (libero). Trener Dima Skoryj.