1 liga siatkówki. Mickiewicz Kluczbork przegrał, ale solidnie postraszył lidera

Graczom Mickiewicza niewiele zabrakło do wygrania czwartego seta. Na zdjęciu: Artur Pasiński. Oliwer Kubus
Mickiewicz Kluczbork po walce przegrał na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3.

Choć z racji położenia obu ekip na różnych biegunach tabeli faworyt tej konfrontacji był tylko jeden, dało się przed jej rozpoczęciem znaleźć optymistyczne przesłanki dotyczące drużyny z Kluczborka.

Po pierwsze, na początku sezonu urwała ona u siebie Lechii „oczko”, po bardzo zaciętym boju przegrywając 2:3. Po drugie, co ważniejsze, w ostatnich czterech spotkaniach ligowych kluczborczanie zdobyli aż 10 punktów, co pozwoliło im odbić się od dna.

Lecz inauguracyjna odsłona rywalizacji w Tomaszowie Mazowieckim przebiegała pod dyktando gospodarzy. Co prawda nasza drużyna ambitnie walczyła, ale to Lechia właściwie przez cały czas posiadała inicjatywę i wygrała 25:21.

Siatkarze Mickiewicza nie zwalniali jednak tempa, co przyniosło im wymierne efekty w drugim secie. To oni lepiej zachowali się w nim podczas kilku kluczowych akcji, dzięki czemu zwyciężyli do 21.

Potem role się odwróciły i do głosu znów doszła Lechia. Trzecia partia nie przyniosła ze sobą zbyt wielu emocji, ponieważ miejscowi dość łatwo triumfowali w niej 25:18.

W czwartej gracze z Kluczborka jednak raz jeszcze „pokazali pazur”. Mieli nawet piłkę setową przy stanie 24:23. Ale nie wykorzystali tej szansy, a w grze na przewagi minimalnie lepsza okazała się już później Lechia.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:21, 21:25, 25:18, 27:25)
Mickiewicz: Brożyniak, Pasiński, Polański, Frąc, Kowalonek, Mucha, Sachnik (libero) oraz Jedliński, Maćkowiak.