1 liga w sportach halowych. Podsumowanie występów naszych drużyn [2-3.10]

Zwycięstwa odnieśli koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej i piłkarze ręczni Olimpu Grodków. Damian Kapinos

Na największe brawa za występ w miniony weekend zasłużyli koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Odnieśli oni drugie zwycięstwo w sezonie, zwyciężając na wyjeździe z Księżakiem Łowicz aż 95:77. Po pierwszej kwarcie wygranej przez opolan dziewięcioma punktami, w drugiej łowiczanie niemal w całości odrobili straty. Trzecią odsłonę Weegree AZS wygrał jednak aż 31:15 i tej zaliczki już nie dał sobie odebrać. Bohaterem naszej drużyny był Patryk Wilk, autor 27 punktów.

Dobre wrażenie zostawili po sobie też szczypiorniści Olimpu Grodków. Oni z kolei pokonali u siebie Trójkę Nowa Sól 33:29. Do zwycięstwa szczególnie mocno poprowadził grodkowian duet Marcel Ungier - Sebastian Kolanko. Pierwszy z nich aż dziewięć razy zaskoczył bramkarza rywali, drugi uczynił to sześciokrotnie.

Słabiej wypadły natomiast pozostałe dwie ekipy reprezentujące Opolszczyzny na szczeblu 1 ligi piłki ręcznej. 13 bramek Katarzyny Czaprackiej (ponad połowa dorobku całej drużyny!) nie pomogło Otmętowi Krapkowice pokonać Dziewiątki Legnica. Nasza żeńska ekipa poległa 25:32.

Drużyna ASPR-u Zawadzkie przegrała natomiast w Piekarach Śląskich z Olimpią 25:27.

Zdecydowanie nie popisały się też dwie nasze siatkarskie ekipy rywalizujące w Tauron 1 Lidze. Nic do powiedzenia w wyjazdowej konfrontacji z Chrobrym Głogów nie miała ZAKSA Strzelce Opolskie. Nie dość, że poniosła ona trzecią porażkę w trzecim meczu sezonu, to jeszcze na dodatek w żadnym z trzech setów nie dobiła choćby do granicy 20 zdobytych punktów.

Pierwszy mecz w sezonie (potyczki kluczborczan z dwóch początkowych kolejek zostały przełożone) też kompletnie nie wyszedł Mickiewiczowi Kluczbork. Tak jak ZAKSA, w wyjazdowej konfrontacji nie ugrał on choćby seta. Jego rywalem był SMS Spała.

Raporty z poszczególnych spotkań prezentujemy w załączonej galerii zdjęć.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani