10 piłkarzy z Dobrodzienia nie dało rady Piotrówce

Napastnik LZS-u Piotrówka - Cisse.
Napastnik LZS-u Piotrówka - Cisse. Sławomir Jakubowski
Spotkanie w Dobrodzieniu toczyło się w szybkim tempie, piłkarze obu drużyn walczyli z dużą determinacją, ale w pierwszej połowie świetnie spisywały się obie defensywy i w efekcie skończyła się ona wynikiem 1-0 ... w rzutach rożnych.

10 min po przerwie Szczygieł faulował w polu karnym Nzerumbaye, a rzut karny wykorzystał Rudek. Antybohaterem kwadrans później został Szczygieł, który za dyskusje "wyleciał" z boiska, a osłabiony MKS II Start nie zdołał zatrzymać dwóch kontr rywala.

Swoje spotkanie w Nysie wygrała z kolei trzecia w tabeli Swornica Czarnowąsy i jako jedyna może jeszcze zagrozić Piotrówce, która jednak jest bardzo blisko awansu. Bardzo ważne punkty wywalczył Silesius Kotórz Mały. W spotkaniu z GKS-em Grodków przy stanie 0-0 Maryszczak i Reil zmarnowali stuprocentowe okazje dla GKS-u, a na sekundy przed końcem pierwszej połowy ładną akcję miejscowych wykończył Murszewski. Po przerwie to miejscowi mieli lepsze okazje, zdobyli dwa gole, ale wygrali tylko 2-1, a Dajczak pokonał swojego bramkarza, wyręczając nieco nieudolnych grodkowian.

Sporo sytuacji miał też OKSOlesno, ale gola nie zdobył. W 55 min nawet rzutu karnego nie potrafił wykorzystać Gawlik. Zresztą goście z Paczkowa zaczęli podobnie bo w 26 min strzał Hetnara z rzutu karnego obronił bramkarz. Sparta potrafiła jednak wykorzystać inne swoje sytuacje i wygrała zasłużenie. Z ostatnim w tabeli Obrowcem męczył się do 84 min faworyzowany Śląsk Łubnainy, który grał w nieco rezerwowym składzie, a gola na wagę trzech punktów zdobył Karabin.
Oderka Opole - Polonia Głubczyce 3-1 (0-1)
0-1 Kacprzak - 4., 1-1 Deja - 58., 2-1 Syldorf - 66., 3-1 Lenartowicz - 85. (samobójcza)

OKS Olesno - Sparta Paczków 0-2 (0-0)
0-1 Ziemianek - 47., 0-2 Robak - 77.

Olimpia Lewin Brzeski - Stal Brzeg 0-0

Śląsk Łubniany - Obrowiec 1-0 (0-0)
1-0 Karabin - 84.

Silesius Kotórz Mały - GKS Grodków 2-1 (1-0)
1-0 Murszewski - 45., 2-0 Kowalczyk - 62., 2-1 Dajczak - 66. (samobójcza)

MKS II Start Dobrodzień - Piotrówka 0-3 (0-0)
0-1 Rudek - 53. (karny), 0-2 Nzerumbaye - 79., 0-3 Gwaze - 81.

Polonia Nysa - Swornica Czarnowąsy 0-2 (0-2)