2 liga koszykarzy. Przegrane mecze naszych zespołów

Mirosław Chorostecki (w białym stroju) zdobył w Ostrowie najwięcej punktów dla zespołu z Otmuchowa. Dyziek Krzyżanowski/www.mks-otmuchow.pl
Weegree AZS Politechnika Opole został rozgromiony na własnym parkiecie, a MKS Otmuchów przegrał w Ostrowie.

Zespół Basketu Kraków nie ukrywa swoich 1-ligowych aspiracji, a po tym, co pokazuje w rozgrywkach nie są to bezpodstawne ambicje. Zresztą skład jak na warunki 2 ligi ma znakomity. Jest w nim były reprezentant Polski Michał Hlebo­wicki, a także znany w naszym regionie wychowanek Pogoni Prudnik Kacper Stalicki, który zresztą w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski reprezentował barwy Politechniki Opolskiej. W niedzielnym meczu wraz ze swoją drużyną nie miał litości dla dobrych znajomych. Goście wygrali bardzo wysoko. Mieli już ponad 50 punktów przewagi. Skończyło się na 46 „oczkach” różnicy. Prawdziwy nokaut. a

Weegree AZS Politechnika Opole - Basket Kraków 60:106 (14:20, 12:30, 10:38, 24:18)
AZS: Chmielarz 12 (1x3), Richter 3 (1x3), Leszczyński 11 (1x3), Koszela 8, Cichoń 2 - Sawicki, Wierzbicki 3, Danił Nieżwicki 2, Pawłowski 8, P. Suda 1, Orębski 5, Nowak 5. Trener Jędrzej Suda.

W tabeli grupy C rozgrywek 2 ligi zespół z Opola w gronie 13 drużyn zajmuje 5. miejsce i ma już w zasadzie pewny udział w fazie play off. W 20 rozegranych meczach zdobył 32 punkty. Tyle samo ma szósty MKKS Rybnik, a o jeden więcej czwarty MCKiS Jaworzno. Prowadzi Basket Kraków (39 pkt) przed Polonią Bytom (38 pkt, ale w 21 spotkaniach) i AZS-em Katowice (37 pkt).

MKS Otmuchów twardo postawił się rezerwowej drużynie ekstraklasowej Stali Ostrów. Otmuchowski zespół wystąpił w tym meczu bez dwóch kluczowych zawodników: Patry­ka Garwola i Artura Baryczy. Być może z nimi udałoby się sprawić dużą niespodziankę. Udało się tylko postraszyć gospodarzy. W pierwszej kwarcie świetnie spisywał się w zespole MKS-u Mirosław Chorostec­ki, który zdobył 15 z 17 punktów drużyny. W drugiej kwarcie wynik „trzymał” natomiast Łukasz Kłuś. W tej części gry zapisał na swoje konto 11 punktów trzy razy trafiając za trzy punkty. W trzeciej kwarcie do 27. min trwała wyrównana walka. Wówczas to po kolejnej „trójce” Kłusia było tylko 49:47 dla gospodarzy. Do końca tej kwarty trafiali jednak tylko gracze z Ostrowa i po 30 minutach gry było 59:47. Taka przewaga sprawiła, że w ostatniej części gry mogli oni spokojnie kontrolować jej przebieg i tym samym zasłużenie wygrali.

Stal II Ostrów - MKS Otmuchów 82:68 (16:17, 24:20, 19:10, 23:21)

MKS: Gnatowicz 7 (1x3), Kłuś 14 (4x3), Choros­tecki 28 (2x3), Kostek 2, Wilk 5 (1x3) - Frącz 2, Lis, Pieszyński 4, Siołek 6. Trener Marcin Łakis.

W tabeli grupy D rozgrywek 2 ligi zespół MKS-u w gronie 13 drużyn zajmuje 11. miejsce, które gwarantuje utrzymanie bez konieczności gry w fazie play out. W 19 meczach zdobył 24 punkty. O jeden mniej ma KKS Kalisz i bezpośrednie starcie z tą drużyną we własnej hali 26 lutego będzie kluczowe w walce o utrzymanie.