3 liga (grupa 3). Stal Brzeg - Gwarek Tarnowskie Góry 2:3. Brzeżanie spadli do 4 ligi

Stal Brzeg do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie, ale w niej nie była już zależna tylko od siebie. Nawet w przypadku wygranej z Gwarkiem, i tak by nie uniknęła relegacji. Wiktor Gumiński
3-ligowa Stal Brzeg uległa u siebie w ostatnim meczu sezonu Gwarkowi Tarnowskie Góry 2:3 i w kolejnym sezonie zagra w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej.

Koniec końców jednak nawet w przypadku zwycięstwa na zakończenie rozgrywek brzeżanie i tak nie utrzymaliby się na 3-ligowym poziomie.

Musieli bowiem liczyć jednocześnie na to, że AstroEnergy Warta Gorzów Wielkopolski przegra w Zielonej Górze z tamtejszą Lechią. Tak się jednak nie stało - Warta wygrała 2:0 i tym samym rozwiała wszelkie wątpliwości.

Co do samej potyczki w Brzegu, dostarczyła ona sporo emocji i obfitowała w zwroty akcji. Pierwszego gola w 41. minucie zdobyli przyjezdni, po kapitalnym uderzeniu z dystansu Patryka Wiszniowskiego.

Na ripostę Stali nie trzeba było jednak długo czekać. Odpowiedziała ona jeszcze przed przerwą, a konkretnie uczynił to jej lider Dominik Bronisławski. Tym razem nie, jak to zwykle bywało, z rzutu karnego, ale bezpośrednio z gry.

Ten gol wyraźnie podbudował gospodarzy, co było widać na samym starcie drugiej połowy. W 49. minucie objęli oni prowadzenie 2:1, kiedy piłkę do siatki skierował Michał Sypek.

Radość Stali nie potrwała jednak długo. Mimo tego, że już w 47. minucie z boiska usunięty został jeden z graczy Gwarka, gospodarze niespełna 10 minut później dali się zaskoczyć po rzucie rożnym. Bramkę głową zdobył wtedy Maksym Gendera.

W późniejszym czasie zespół z Brzegu grał nawet z przewagą dwóch zawodników, ale zupełnie nie wykorzystał tak korzystnego położenia. Do końca meczu nie dotrwał jednak również Bronisławski, który także otrzymał czerwoną kartkę.

Jakiekolwiek nadzieje Stali na utrzymanie w 3 lidze rozwiał w 90. minucie Mateusz Bednorz, zdobywając po kontrze zwycięską bramkę dla Gwarka.

Stal Brzeg – Gwarek Tarnowskie Góry 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Wiszniowski – 41., 1:1 Bronisławski – 43., 2:1 Sypek – 49., 2:2 Gendera – 56., 2:3 Bednorz – 90.
Stal: Firek – Kuriata (46. Celuch), Wdowiak, Kowalski (17. Kulejewski), Maj - Morys, Czajkowski (79. Niemczyk), Sypek (72. Piontek), Dychus (46. Amani), Ochwat - Bronisławski.
Żółte kartki (Stal): Kuriata, Amani, Sypek.
Czerwona kartka (Stal): Bronisławski - 79.