3 liga koszykarzy. Zostały decydujące spotkania

Zawodnicy opolskiego AZS-u będą mieli w Rybniku do odrobienia 12 punktów.
Zawodnicy opolskiego AZS-u będą mieli w Rybniku do odrobienia 12 punktów. Mariusz Matkowski
Za nami pierwsze mecze w walce o 1. i 3. lokatę w strefie opolsko-śląskiej 3 ligi. W lepszej sytuacji po nich są zespoły z województwa śląskiego.

W rywalizacji o 1. miejsce Weegree AZS Politechnika Opole przegrał u siebie z MKKS-em Rybnik 55:67 (15:19, 13:18, 18:16, 9:14), a w tej o 3. miejsce Start Dobrodzień minimalnie pokonał Basket Bielsko-Biała 98:97 (25:20, 26:25, 32:23, 15:29).

Rewanże (gra się tylko dwumecz) odbędą się w najbliższą środę w Rybniku i Bielsku-Białej.

Walka toczy się o ustalenie kolejności w strefie. Wszystkie cztery zespoły już wcześniej zapewniły sobie udział w turniejach półfinałowych o awans do 2 ligi. Łącznie wystąpią w nich 32 zespoły z całego kraju, a awans ostatecznie (po turniejach półfinałowych jeszcze będą finałowe) wywalczy osiem drużyn. Ustalenie kolejności w strefie ma znaczenie przy losowaniu turniejów półfinałowych.