3 liga piłkarska. Chrobry II Głogów - Polonia Nysa 2:3

Paweł Sładek
Chrobry II Głogów - Polonia Nysa 2:3
Chrobry II Głogów - Polonia Nysa 2:3 Wiktor Gumiński
W końcu, można by powiedzieć. Polonia Nysa wygrała swój pierwszy mecz o punkty w 2023 roku. Rywalem nysan był Chrobry II Głogów, a mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Tym zwycięstwem nysanie pomogli nie tylko sobie, zwiększając jednocześnie dystans od strefy spadkowej (aktualnie osiem punktów), ale też Stali Brzeg. Brzeżanie mają obecnie pięć punktów przewagi nad Chrobrym, będącym póki co najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem.

A trzeba przyznać, że losy tego spotkania ważyły się do ostatnich minut. O zwycięstwie Polonii przesądził gol Dominika Sikory zdobyty pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Emocje były tym większe, że w zespole Chrobrego zagrali zawodnicy pierwszej drużyny (Fortuna 1 Liga).

Mimo to zespół Łukasza Czajki zdołał dwukrotnie odpowiedzieć na bramki drużyny gospodarzy. Wynik w 17. minucie otworzył Oskar Sewerzyński, ale po 10. minutach wyrównał Alan Majerski, a po kolejnych 10. Swoje dołożył Michał Zimon.

Podobnie było po przerwie. Na gola Jakuba Górskiego odpowiedział ww. Sikora, zamykając rywalizację i zgarniając do Nysy pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej.

Chrobry II Głogów - Polonia Nysa 2:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Sewerzyński – 17., 1:1 Majerski – 27., 1:2 Zimon – 37., 2:2 Górski – 58., 2:3 Sikora – 85.
Polonia: Marciniak - Leończyk, Kudra, Redek, Sasin - Trochanowski (60. Perkowski) - Kotowicz, Majerski (73. Dudek), Zimon (84. Rakoczy), Pisula (73. Kapica) – Popowicz (60. Sikora)