3 liga piłkarska. W Brzegu ostro testują

Ostateczną kadrę Stali na nowy sezon poznamy na dniach
Ostateczną kadrę Stali na nowy sezon poznamy na dniach Oliwer Kubus
Drugiej porażki w drugim sparingu w okresie przygotowawczym doznała Stal Brzeg. Po tym jak w środę nasz zespół przegrał u siebie ze Starowicami 2-3, teraz uległ w Kaliszu KKS-owi 0-2.

Podobnie jak w tym pierwszym spotkaniu kontrolnym tak i teraz Krystian Pikaus dał pograć głównie zawodnikom testowanym, których wystąpiło przez 90 minut aż jedenastu. Tym razem jednak gra brzeżan i chętnych do występów w tym 3-ligowym zespole wyglądała mimo wszystko lepiej niż kilka dni temu w konfrontacji z 4-ligowcem, jednak w Kaliszu zabrakło zdecydowanie skuteczności.

Z kolei dla gospodarzy gole padły po błędach naszych obrońców. Pierwszą bramkę zdobył Jankowski, który w 35 min. sprytnie wykorzystał podanie w pole karne jednego ze swoich kolegów, a wynik ustalił kwadrans po zmianie stron Stoychev, pewnie egzekwując „jedenastkę”. Za pierwszym razem zabrakło asekuracji, a faul był do uniknięcia, gdyby nie brak zdecydowania.

Stal też miała swoje szanse, ale nikt nie potrafił przełożyć na gole dobrych podań Szymona Jurka, a sprytne uderzenia Kamila Zalewskiego i Bartłomieja Kulczyckiego były wyłapywane przez golkipera rywali,. Z kolei strzały z rzutów wolnych Piotra Józefkiewicza oraz Tomasza Gajdy były niecelne, a próba Piotra Mendaka została w ostatniej chwili zablokowana przez defensora.

Zanim rozstrzygną się kwestie sprawdzanych graczy i transferowe do naszego zespołu, zanotował on kolejną stratę. Z zespołu już na pewno odchodzi napastnik Łukasz Żegleń, który zasilił szeregi... sobotniego rywala z Kalisza. Brązowy medalista Mistrzostw Europy U-17 z 2012 roku w Stali spędził sezon, a przez ten czas wystąpił w 30 spotkaniach, w których zdobył łącznie dziewięć bramek. Wcześniej urodzony w Opolu napastnik reprezentował barwy TOR-u Dobrzeń Wielki, Gwarka Zabrze, Stali Mielec, Odry Opole i Podbeskidzia Bielsko-Biała w barwach którego pięciokrotnie wystąpił na boiskach ekstraklasy, strzelając jednego gola.

Z kolei w beniaminku 4 ligi ze Strzelec Opolskich zakotwiczyć ma dwóch zawodników Stali młodszego pokolenia, a są to Dennis Gordzielik oraz Patryk Sowiński.

KKS Kalisz - Stal Brzeg 2-0 (1-0)
Bramki: Jankowski, Stoychev
Stal (I połowa): testowany - testowany, Sikorski, testowany, testowany, Zalewski, Maj, Jurek, Gajda, testowany, testowany. Stal (II połowa): testowany - testowany, Józefkiewicz, Sikorski, testowany - Mencel, Zalewski, Kulczycki, Jurek, testowany, testowany. Grali ponadto: Krężel, Gajda, M. Mendak, P. Mendak. Trener Krystian Pikaus.

Cristiano Ronaldo może być jeszcze lepszy? "Będzie mu trudno, bo z roku na rok jest coraz starszy"

Źródło: Press Association