Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

3 liga: Polonia Głubczyce - Start Namysłów 0-2

Rafał Samborski (czarny strój) zdobył oba gole dla namysłowian. Obok Tomasz Cieślik z Polonii. Sławomir Jakubowski
Goście nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Pierwsza połowa derbów naszego regionu na głubczyckim stadionie nie dostarczyła, jak na tego rodzaju mecze przystało, większych emocji. Oba zespoły prześcigały się w przeprowadzaniu schematycznych akcji, które nie stanowiły większego zagrożenia dla bloków obronnych i bramkarzy. Celne strzały oddane przez obie drużyny można było policzyć na palcach jednej ręki.
Ożywienie nastąpiło dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 28. min bliscy objęcia prowadzenia byli gospodarze. W zamieszaniu na polu karnym zabrakło skutecznego strzelca i obrońcy Startu odetchnęli z ulgą. Po upływie 10 minut popisową akcję przeprowadzili z kolei piłkarze z Namysłowa.

Zainicjował ją czarnoskóry Billy Tchouague, idealnie podał do Patryka Pabiniaka, a ten natychmiast mocno strzelił. Bramkarz Polonii Kamil Kosut, który wychował się w Namysłowie, odbił piłkę przed siebie, a z prezentu skorzystał zachowujący największą przytomność Rafał Samborski i było 1-0 dla gości.

Na początku drugiej części meczu trener Polonii dokonał dwóch zmian, licząc na przebudzenie swojej drużyny i podjęcie walki o jakąkolwiek zdobycz punktową. Poloniści co prawda jakby śmielej atakowali, ale ich akcje nie przynosiły spodziewanych efektów. Były one nazbyt czytelne i kończyły się na szczelnym bloku defensywnym przyjezdnych.

Goście natomiast szybko zdołali zdobyć drugiego gola, którego autorem też był Samborski i mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu.
Polonia Głubczyce - Start Namysłów 0-2 (0-1)
0-1 Samborski - 38., 0-2 Samborski - 57.
Polonia: Kosut - Hanuszewski, Wiciak, Lenartowicz, Jamuła - Fedorowicz (46. Wanat), Gużda (61. Milewski), Czarnecki, Cieślik (61. Rabiej) - Kozłowski (46. Herba ), Frydryk. Trener Jan Snieżek.
Start: Rozmus - Zajączkowski, Kozan, Żołnowski, Łątka - Tchouague (68. Błach), Bonar (89. Zubrzycki), Józefkiewicz, Zalwert (71. Raszewski), Pabiniak - Samborski (63. Fabiszewski). Trener Bogdan Kowalczyk.
Sędziował Adrian Markiewicz (Katowice). Żółte kartki: Lenartowicz - Fabiszewski. Widzów 200.