4 liga opolska: Chemik Kędzierzyn-Koźle - Pogoń Prudnik 2-1

Piotr Szczudrawa, obrońca Chemika.
Piotr Szczudrawa, obrońca Chemika. Oliwer Kubus
W ostatnich minutach gospodarze zdobyli dwa gole i zanotowali nieoczekiwaną wygraną.

Takiego zakończenia spotkania w Kędzierzynie-Koźlu chyba nikt się nie spodziewał. To prudniczanie przez znaczną część spotkania przeważali, stwarzali kolejne sytuacje i wreszcie prowadzili. Co więcej grali w liczebnej przewadze, ale nie zdobyli choćby punktu.

Od 68. minuty gospodarze grali w dziesięciu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Michał Kuchta, za faul przed polem karnym i akcję ratunkową. Pięć minut później drugi cios zadał Cajzner, który wykorzystał podanie innego rezerwowego – Różańskiego, który zastąpił kontuzjowanego Rudzkiego.

Po objęciu prowadzenia, na które goście pracowali bardzo solidnie, chyba niepotrzebnie oddali oni inicjatywę rywalowi, który wcześniej miał ledwie jedną okazję. Przed przerwą z rzutu wolnego z 25 metrów przymierzył Paczulla, ale Roskosz dał wysoką próbkę swoich umiejętności. Fatalnie spudłował jeszcze Michał Sadyk, a pozostałe sytuacje Nowaka nie były już groźne. Bramkarz z Prudnika skapitulował jednak w 86. i 93. minucie. Oba gole zapisano Nowakowi, choć przy pierwszym wybijana przez obrońcę piłka trafiła w plecy innego z prudniczan i wpadła do bramki.

Nowak wynik ustalił po tym jak dostał prostopadłe podanie, a sędzia boczny uniósł w górę chorągiewkę. Zmienił jednak decyzję, arbiter główny nie przerwał gry, ale obrońcy puścili Nowaka, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Gościom pozostał żal, ale nie tylko do sędziego, ale też do siebie.

Pogoń grała bowiem dobre zawody, ale tak jak przez cały rok wciąż nie potrafi odzyskać skuteczności. Przed przerwą wyborną okazję sam na sam z Kuchtą zmarnował Surma, a na 2-0 powinien trafić Forma. Wciąż było 0-0, tak jak po dwóch próbach Rudzkiego, uderzeniu Churasa i akcji Formy. Z nimi poradził sobie też rezerwowy golkiper Sikora.

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Pogoń Prudnik 2-1 (0-0)
0-1 Cajzner - 73., 1-1 Nowak - 86., 2-1 Nowak - 90.

Chemik: Kuchta - Krzyszczak, Semeniuk, Szczudrawa, Woźniak (46. Różycki) - Pilch (60. Krauze ) - Mateusz Sadyk (70. Sikora), Machnik (50. Dyczek), Paczulla, Michał Sadyk - Nowak. Trener Łukasz Rogacewicz.

Pogoń: Roskosz - Pietruszka, Tęczar, Dudała, Dziwisz - Wicher (60. Gościej) - Forma, Perkowski, Churas, Surma (46. Cajzner) - Rudzki (65. Różański). Trener Robert Latosik.