Fogo Futsal Ekstraklasa. Pomimo falstartu, Dreman Opole Komprachcice efektownie pokonał Reitera Toruń [ZDJĘCIA]

Dreman Opole Komprachcice - Reiter Toruń 8:3
Dreman Opole Komprachcice - Reiter Toruń 8:3 Wiktor Gumiński
Wysokie zwycięstwo zanotował w meczu 17. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy Dreman Opole Komprachcice. Choć początek spotkania nie ułożył się po jego myśli, ostatecznie wygrał u siebie z Reiterem Toruń aż 8:3.

Choć zespół z Opolszczyzny przed rozpoczęciem tej potyczki miał na koncie dwa razy tyle punktów co jego rywal (odpowiednio 32 i 16), a zatem przystępował do niej jako faworyt, to jednak zdecydowanie musiał się mieć na baczności. W pierwszej rundzie Dreman bowiem poległ z Reiterem 2:5.

Bardzo źle zaczął się dla niego również mecz w Stegu Arenie. Drużyna z Torunia objęła prowadzenie już w 6... sekundzie, zdobywając gola w pierwszej akcji. Po strzale z dystansu gości piłkę odbił jeszcze Dawid Lach, ale wobec dobitki Kacpra Machałowskiego był bezradny. Co gorsza dla gospodarzy, przy tej sytuacji został uderzony w głowę i musiał zejść z boiska. Na tym jednak nie koniec. Minęło bowiem kilkanaście kolejnych sekund, a rezerwowy golkiper Dremana Sergiej Burduja też musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Po 15 sekundach miejscowi przegrywali 0:2.

Wkrótce jednak nie tylko między słupki powrócił Lach, w przypadku którego skończyło się tylko na strachu, ale stopniowo zaczęli się rozkręcać również jego koledzy z pola. Sygnał do wszczęcia pogoni dał w 2. minucie Waldemar Sobota, a około 180 sekund później wyrównał Felipe O Magoo. Na trafienie Brazylijczyka co prawda błyskawicznie odpowiedział Pedro Rodriguez, ale to był już koniec popisów torunian w tym spotkaniu.

W dalszej jego części, w rolach głównych wystąpił wspomniany już duet Sobota - O Magoo. Po jeszcze jednym trafieniu obaj zanotowali tuż przed przerwą, dzięki czemu na półmetku Dreman wygrywał 4:3.

Końcówka pierwszej połowy była jednym z kluczowych momentów dla losów całego widowiska. Po przerwie do bramki trafiali bowiem już tylko gospodarze. Najpierw O Magoo i Sobota skompletowali po hat-tricku. Przy prowadzeniu Dremana 6:3, ekipa Reitera postanowiła grać przez kilka minut z lotnym bramkarzem. W ofensywie nie była jednak w stanie nic zdziałać, a miejscowi swoją dominację podkreślili jeszcze dwoma golami zdobytymi po uderzeniach przez całe boisko. Takimi strzałami popisali się O Magoo oraz Vadym Ivanov.

Dzięki tej wygranej, Dreman Opole Komprachcice umocnił się na 4. miejscu w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy.

Dreman Opole Komprachcice - Reiter Toruń 8:3 (4:3)
Bramki: 0:1 Machałowski – 1., 0:2 Zboralski – 1., 1:2 Sobota – 2., 2:2 O Magoo – 5., 2:3 Rodriguez – 5., 3:3 O Magoo – 19., 4:3 Sobota – 20., 5:3 O Magoo – 28., 6:3 Sobota – 32., 7:3 O Magoo – 36., 8:3 Ivanov – 39.
Dreman: Lach, Burduja – Blank, Bugański, O Magoo, Ivanov, Janczak, Mielcarek, Parra, Skała, Sobota, Szadurski, Szypczyński.
Reiter: Naparło, D. Kraśniewski – K. Kraśniewski, Machałowski, Rodriguez, Sławkowski, Spychalski, Szczepaniak, Vindas, Waszak, Zboralski.