4 liga opolska. Gronowice - Po-Ra-Wie Większyce 2-2

Mateusz Jędrzejczyk zdobył pierwszego gola w meczu.
Mateusz Jędrzejczyk zdobył pierwszego gola w meczu. Oliwer Kubus
Remis nie ucieszył w tym meczu żadnej ze stron.

Obok niewielkiego zadowolenia ze zdobytego jednego punktu, po zakończeniu spotkania w głosie przedstawicieli obu drużyn wyczuwalne były głosy narzekania na postawę arbitrów. Oboje mieli pretensje przede wszystkim do liniowych.

- Normalnie staram się nie narzekać na decyzje sędziów, ale w drugiej połowie moim zdaniem kilka razy niesłusznie odgwizdali nam spalonego - mówił Mariusz Janik, drugi trener Po-Ra-Wia.

W podobnym tonie wypowiadał się szkoleniowiec Gronowic, Dariusz Surmiński.

- W 86. minucie wychodziliśmy z akcją dwóch na jednego, a boczny sędzia nie wiadomo czemu podniósł chorągiewkę - zaznaczał. - Po chwili nasi rywale wyprowadzili akcję, po której strzelili wyrównującego gola.

Bramkę na wagę punktu dla Po-Ra-Wia zdobył Adam Makowski. Zanim jednak piłkarze z Większyc zmuszeni byli do gonienia wyniku, to oni znajdowali się w dobrych humorach. Na półmetku rywalizacji wygrywali bowiem 1-0, po tym, jak bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się ich najlepszy strzelec, Mateusz Jędrzejczyk.

Gospodarze doprowadzili jednak do remisu tuż po przerwie. Bardzo ładnie do akcji podłączył się boczny obrońca Przemysław Ciepielowski, idealnie dograł do Damiana Woźnego, a ten zwieńczył dzieła.

Drugą bramkę gronowiczanie strzelili w 74. minucie po kontrataku. Wyszli trzech na jednego, a autorem trafienia został rezerwowy Dawid Rogowski. To jednego nie wystarczyło im do odniesienia sukcesu.

- Popełniliśmy dwa indywidualne błędy, które zaważyły na tym, że straciliśmy dwa punkty - dodawał Janik.

- Czujemy po tym meczu niesmak - wyjaśniał Surmiński. - O ile bowiem w pierwszej połowie Po-Ra-Wie było lepsze, o tyle w drugiej to my dyktowaliśmy już warunki gry.

Gronowice - Po-Ra-Wie Większyce 2-2 (0-1)
Bramki: 0-1 Jędrzejczyk - 37., 1-1 Woźny - 48., 2-1 Rogowski -74, 2-2 Makowski - 88.
Gronowice: Grycan - Ciepielowski, Gacmaga, R. Lasik, Pelc - K. Lasik, Gąsiorowski, Woźny, Kudełko (70. Rogowski), Jantos - Witos. Trener Dariusz Surmiński.
Po-Ra-Wie: M. Blaucik - A. Blaucik, Rypa (78. Chałupa), Kwiatkowski, Kozołup - Łebkowski, Teichman, Adamus (70. Zagożdżon) - Makowski, Szafarczyk, Jędrzejczyk. Trener Zbigniew Matyjasek.
Żółta kartka: A. Blaucik.