4 liga opolska: OKS Olesno - Agroplon Głuszyna 2-1

Pomocnik OKS-u Olesno Michał Bienias.
Pomocnik OKS-u Olesno Michał Bienias. brak
Pogoda była jaka była więc dominowała twarda walka, z której zwycięsko wyszli goście.

Na boisku rządziła zalegająca na boisku woda, przypadek i niedokładność, a przed przerwą nieco lepiej w tych warunkach prezentowali się miejscowi. Jako pierwszy Godka próbował niepokoić Bienias, a odpowiedzi z rzutu wolnego przymierzył Surowiak. Nieznacznie spudłował. Jego druga próba z około 30 metrów była jeszcze lepsza, ale Sładek zdołał sięgnąć piłkę.

OKS popisał się dla odmiany dwoma składnymi akcjami, które finalizowali Hober i Bienias. Bez skutku, tak jak po wolnym Jeziorowski. Lepsza gra miejscowych przyniosła efekt w 29. min, kiedy Hober po solowym przeboju wycofał piłkę do Riemanna, a ten ulokował piłkę w siatce tuż przy słupku.

Agroplon starał się odpowiedzieć, ale w trudnej sytuacji Wrześniewski nie pokonał bramkarza. Nie udało mu się także później, kiedy główkował po dośrodkowaniu Mani. Z rzutu wolnego przymierzył za to Bienias i było 2-0. Tuż przed przerwą goście wrócili do walki o pełną pulę. Po zagraniu Jaremy (zastąpił Mikulskiego) do główki doszedł Sarnowski i trafił między rękami golkipera.

Po przerwie siłą rzeczy miejscowi bardziej się cofnęli i oddali inicjatywę beniaminkowi. Swoją szansę zmarnował Wrześniewski i właściwie nic więcej nie zdziałali. W końcówce co prawda zakotłowało się w polu karnym miejscowych, ale sytuację wyjaśnił ich obrońca. Olesno kontrowało sporadycznie, a Skowronek i Riemann pudłowali. W 79. min blisko podwyższenia był Hober, ale Godek nie dał się zaskoczyć, a uczynić powinien to Riemann w sytuacji sam na sam, ale okazję zmarnował.

OKS Olesno - Agroplon Głuszyna 2-1 (2-1)
1-0 Riemann - 29., 2-0 Bienias - 37., 2-1 Sarnowski - 43.

Olesno: Sładek - Meryk, Pawelec, Krzymiński, Kubacki - Jeziorowski, Bienias, Skowronek, Riemann, Hober - Kowalczyk (65. Świerc). Trener Sebastian Kopel.

Agroplon: Godek - Tistek, Żehaluk, Rygiel, Mania - Sarnowski, Surowiak - Reisch, Muzyka (70. Biczysko), Wrześniewski - Mikulski (34. Jarema). Trener Andrzej Moskal.