4 liga piłkarska. Agroplon Głuszyna - Unia Kolonowskie 4-0

Napastnik Agroplonu Aleksander Muzyka solidnie dał się we znaki defensorom Unii. Oliwer Kubus
Drużyna z Głuszyny bez problemu zdobyła kolejne trzy punkty.

- Pojechaliśmy na mecz z liderem w mocno okrojonym składzie - nie ukrywał Kazimierz Kucharski, szkoleniowiec Unii. - Wygrała jednak drużyna zdecydowanie lepsza. Nie mieliśmy praktycznie żadnych sytuacji bramkowych.

Już po 12 minutach rywalizacji faworyzowani zawodnicy Agroplonu prowadzili bowiem 2-0. Pierwsze skrzypce na boisku odgrywał napastnik gospodarzy Kamil Babiarz. Został on autorem drugiego trafienia, a przy trzecim zanotował asystę. Z jego podania w 24. min bez skrupułów skorzystał Aleksander Muzyka. A czwarty cios zadał jeszcze ekipie z Kolonowskiego przed przerwą Radosław Mikulski, wykorzystując w 42. min rzut karny podyktowany po faulu na nim samym.

- Mogliśmy wygrywać na półmetku nawet nieco wyżej, bo Kamil Lewandowski trafił jeszcze w poprzeczkę - uzupełniał Andrzej Moskal, trener zespołu z Głuszyny. - Mieliśmy ogromną przewagę w posiadaniu piłki. Byliśmy przy niej chyba około 80 procent czasu.

W drugiej połowie nadal to aktualny lider tabeli 4 ligi niepodzielnie dyktował boiskowe warunki. Nielicznie zgromadzeni na stadionie w Namysłowie (tam swoje mecze rozgrywa Agroplon) kibice nie zobaczyli już jednak żadnych bramek.

- Po przerwie próbowaliśmy zagrać kilka określonych, składnych akcji - dodawał Moskal. - Nie było natomiast o to łatwo, ponieważ przeciwnicy grali w ustawieniu z piątką obrońców i praktycznie cały czas się bronili.

Jedyną okazję do nieznacznej “kosmetyki” wyniku bezradna drużyna Unii miała w 89. min. Na posterunku był jednak bramkarz Agroplonu Damian Rozmus.

Agroplon Głuszyna - Unia Kolonowskie 4-0 (4-0)
Bramki: 1-0 Wybraniec - 10. (samobójcza), 2-0 Babiarz - 12., 3-0 Muzyka - 24., 4-0 Mikulski - 42. (karny).
Agroplon: Rozmus - Jarema (63. Rygiel), Czech, Żehaluk, Tistek (46. SłupianekI) - Surowiak, Sobczak (53. Dubiel), Lewandowski - Muzyka (58. Firek), Babiarz, Mikulski. Trener Andrzej Moskal.
Unia: Wybraniec - A. Dandyk (46. Cieśla), Koj (70. Wacławczyk), Asztemborski, Waldera, Szymik - D. Dandyk, Kowalczyk, Ostrowski, Włoch - Spałek. Trener Kazimierz Kucharski.
Żółte kartki: Słupianek - Kowalczyk.
Sędziował Bartosz Prochera (Kędzierzyn-Koźle).