4 medale pływaków z Dobrodzienia na zawodach w Świdnicy

Ekipa klubu Vega Dobrodzień. Na górze od lewej: trener Galina Pyrog, Łukasz Mika, Marcel Kuboth, Miłosz Kaczmarczyk. Na dole od l.: Paulina Strzoda, Monika Skorupa, Dżesika Korn, Eliza Kukowka, Olga Koszil. fot. Ilona Strzoda
Ekipa 9- i 10-letnich zawodników klubu Vega Dobrodzień wystartowała w silnie obsadzonych zawodach pływackich Świdnicka Gwiazdka 2009.

W Świdnicy wystartowało prawie 300 pływaków z 20 klubów z całej Polski.

- Konkurencja była ogromna, ale nasi pływacy stanęli na wysokości zadania i zdobyli cztery medale - mówi Ilona Strzoda, opiekunka młodych sportowców.

Podopieczni rosyjskiej trenerki Galiny Pyrog stawali na podium 4-krotnie:

Monika Skorupa odebrała złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym,
Eliza Kukowka zdobyła 2 srebrne medale na dystansie 50 m w stylach: dowolnym oraz grzbietowym,
Paulina Strzoda wywalczyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Eliza Kukowka w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 2. miejscu w całych zawodach, za co została nagrodzona specjalną statuetką.