400 ha terenów inwestycyjnych będzie czekać na przedsiębiorców pod Warmątowicami

Radosław Dimitrow
Nowe tereny inwestycyjne będą nosić nazwę:Strzelecki Park Przemysłowy "Warmątowice”. Dzisiaj w tym miejscu są pola należące do Agencji Nieruchomości Rolnych.
Nowe tereny inwestycyjne będą nosić nazwę:Strzelecki Park Przemysłowy "Warmątowice”. Dzisiaj w tym miejscu są pola należące do Agencji Nieruchomości Rolnych. Radosław Dimitrow
Samorząd Strzelec Opolskich pracuje nad nowym planem przestrzennym, dzięki któremu w gminie powstaną nowe tereny pod budowę fabryk.

Będą one wyznaczone na gruntach, które rozciągają między Strzelcami Opolskimi a Warmątowicami. - Przygotowujemy ten teren dla inwestorów, którzy mogą się u nas pojawić w perspektywie najbliższych lat - tłumaczy Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich. - Chodzi o wskazanie miejsca, gdzie mogłaby się ulokować ewentualna fabryka.

Gmina obecnie nie dysponuje działkami o wielkości 400 hektarów. Po tym jak sprzedała swoje grunty pod budowę fabryki Coroplastu, największym terenem w mieście, jaki jej pozostał, to działka znajdująca się przy ul. Strzelców Bytomskich (w pobliżu ciepłowni). Teren ten liczy raptem 3 ha.

Samorząd zamierza wyznaczyć więc nowe tereny pod Warmątowicami ze względu na bliski dojazd do autostrady A4 i fakt, że grunty w dużej części znajdują się rękach jednego właściciela - należą one do państwowej Agencji Nieruchomości Rolnych.

Gmina zachwala na swoich stronach, że w pobliżu znajduje się linia energetyczna, gazociąg, wodociąg i kanalizacja. Teren ma jednak także wady - nie jest całkowicie płaski i jeśli miałby tam powstać naprawdę duży zakład, to przyszły właściciel musiałby zainwestować najpierw w jego niwelację.

Niezależnie od prac nad  planem przestrzennym, gmina zgłosiła już wcześniej te tereny do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

To agenda rządowa powołana do kontaktu z dużymi inwestorami - jej przedstawiciele mają proponować inwestowanie w gminie Strzelce Opolskie.

Wskazane przez gminę tereny były już kiedyś w kręgu zainteresowań dużego inwestora. Wizytowali je m.in. przedstawiciele koncernu Volkswagen, którzy poszukiwali gruntów pod budowę fabryki samochodów. Mimo starań samorządu firma ostatecznie zdecydowała, że wybuduje swój zakład pod Poznaniem, w bliskim sąsiedztwie innej fabryki tego koncernu.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

U
UGI BUGI
CIEKAWE JAKIEGO SMIERDZIELA I TRUCICIELA CHCA TERAZ SPROWADZIC.
p
pete
Będzie dużo pracy dla Ukraińców za najniższą krajową.
c
czyrak
No cóż , firmy , których nigdzie w Polsce nie chcą  to  gratka  dla włodarzy Strzelec , powód do dumy i dobrego samopoczucia  samorządowców  i przedwczesnej śmierci  mieszkańców.
s
strzelczanin
Kraj wiecznych marudów. Zrozumiałym byłby zarzut, gdyby nic nie robiono mając potencjał w postaci takich terenó (choidzi m.in. o powierzchnię). Podejmowane są działania, które mogą (choć nie muszą - wszystko zależy od oczekiwań potencjalnych inwestorów - i przy duzych inwestycjach niestety od operatywności władz centralnych) w przyszłości przyciagnąć poważnych inwestorów. Gdyby nic nie robiono to byłby zarzut pewnie, że nic się nie robi by zmniejszyć duże bezrobocie. Jasne, że nic nie jest czarno-białe. Ale nie jestesmy kurortem czy miejscowością atrakcyjną turystycznie, by zrezygnować z przemysłu i żyć z usług turystycznych więc niestety mamy wybór - albo bezrobocie albo przemysł (który zawsze będzie w jakiś sposób uciążliwy). Ograniczenie do minimum bezrobocia da impuls wzrostu płac, bo pracodawca straci argument, że "jesli się nie podoba to do widzenia, bo pod fabryką na twoje miejsce czeka 10".
O
Obserwator 1499
To nie tuciciele będą,tylko "przyjaciele" naszych władz.Tak jak kronospan...Celowo piszę z małej litery ,jakby co.Kazdy wie o co chodzi...
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie