Adrian Tekliński dobrze pojechał na Pucharze Świata

Adrian Tekliński
Adrian Tekliński Klubowe
W Londynie kolarz z Brzegu zajął 6. miejsce w torowym wyścigu punktowym.

Polscy torowcy startowali w drugiej edycji Pucharu Świata, a w Londynie zbierali punkty do kwalifikacji olimpijskiej. Do Wielkiej Brytanii udało się 13 naszych reprezentantów, a wśród nich Adrian Tekliński (Whistle Ziemia Brzeska). Wystartował on w wyścigu punktowym, w którym niedawno wywalczył wicemistrzostwo Polski. Brzeżanin spisał się świetnie, zajmując 6. miejsce w gronie najlepszych specjalistów na świacie.

Wygrał dwukrotnie na poszczególnych okrążeniach i zgromadził 15 punktów. Triumfował Hiszpan Eloy Teruel Rovira (43 pkt), przed Kennym De Ketele (Holandia, 34 pkt) i Argentyńczykiem Eduardo Sepulvedą (31. pkt). Dwaj kolejni zawodnicy mieli dwa razy więcej punktów od Teklińskiego, a na starcie stanęło w sumie 23 kolarzy.

Jeden nasz kolarz startował także w mistrzostwach Polski w konkurencjach nieolimpijskich. W stawce juniorów młodszych na 500 m Jakub Sitarz (Ziemia Brzeska) zajął 18 lokatę, nie awansował do finału scratchu, 19. był w wyścigu na 2 km na dochodzenie i 15 w punktowym.