Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Aleksander Szmer mistrzem Europy w szachach błyskawicznych

Redakcja
Aleksander Szmer, reprezentant klubu MDK Rodło Opole walczył w turnieju szachów błyskawicznych (blitz).
Mamy najlepszego 12-latka w Europie! Aleksander Szmer wygrał turniej szachów błyskawicznych.

Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych rozegrano w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Turniej odbywał się w formule open, dzięki czemu do rywalizacji przystąpili szachiści z całego świata. Wzięło udział 444 zawodniczek i zawodników z 25 krajów.

Bardzo dobrze w silnej stawce poradził sobie Aleksander Szmer.

Reprezentant klubu MDK Rodło Opole walczył w turnieju szachów błyskawicznych (blitz).

W 11 rundach turnieju open (bez podziału na kategorie wiekowe) odniósł 6 zwycięstw i w klasyfikacji ogólnej zajął 100. miejsce.

Natomiast w gronie 12-latków zwyciężył, zostając mistrzem Europy w swojej kategorii wiekowej.

- To z pewnością największy dotychczasowy sukces syna, choć ma on już w dorobku sporo osiągnięć - mówi Piotr Szmer. - Był już mistrzem Polski przedszkolaków, a w tym roku dwa razy "otarł" się o podium mistrzostw Polski w stawce swoich rówieśników. W szachach szybkich zajął bowiem 4. miejsce, przegrywając brązowy medal w pomocniczej tabeli. Podobnie było w szachach klasycznych, ale tym razem dodatkową tabelą przegrał srebrny krążek.

Aleksander Szmer zaczął trenować szachy w wieku 5 lat. Od początku szkoli się w Rodle, gdzie jego nauczycielem jest Mikołaj Korolczuk z Białorusi.