Bardzo ważne zwycięstwo 3:1 Mickiewicza Kluczbork z Chrobrym Głogów. Nie było jednak szybko, łatwo i przyjemnie

Krzysztof Marcinkiewicz
Mickiewicz po raz trzynasty w tym sezonie wygrał za trzy punkty.
Mickiewicz po raz trzynasty w tym sezonie wygrał za trzy punkty. Agata Brudzińska
Mickiewicz Kluczbork wywiązał się z roli faworyta. Chociaż wygrał z Chrobrym Głogów 3:1, mecz 28. kolejki Tauron 1. Ligi był zaskakująco zacięty.

Mickiewicz Kluczbork był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Goście byli przedostatnim zespołem ligi, co daje im miejsce w strefie spadkowej. Przez wiele czasu utrzymywali się tuż nad "kreską", w ostatniej kolejce wpędzili się w strefę na własne życzenie. W derbach regionu przegrali 1:3 z Gwardią Wrocław, która ich wyprzedziła.

Chrobry jechał do Kluczborka z nadzieją na poprawę nastrojów, jednak Mickiewicz jest w tym sezonie zbyt silny. W ostatnich dwóch kolejkach co prawda przegrał, ale z bardzo mocnymi drużynami: 2:3 wiceliderem Arką Chełm i 1:3 z Avią Świdnik. Dla kluczborczan mecz z Chrobrym miał być okazją do przełamania złej serii. Zajmujący 6. miejsce Mickiewicz miał zrobić także krok do zapewnienia sobie udziału w play-off.

Mickiewicz dobrze rozpoczął mecz. Do połowy seta trwała zacięta walka, ale potem gospodarze odskoczyli rywalom i pewnie wygrali do 20.

W drugim secie dobrze zagrali goście, którzy prowadzili już 16:11. W tym momencie jednak Mickiewicz odrobił stratę i wyszedł na prowadzenie. Zacięta walka toczyła się do końca seta, który rozstrzygnął się na przewagi. Chrobry wytrzymał ciśnienie i wygrał 31:29.

Podrażnieni gospodarze od początku trzeciego seta mocno ruszyli na rywali. Pewnie wygrali tę część meczu do 17.

Czwarta partia od początku była zacięta. W końcówce to Chrobry prowadził 22:21, ale ambitny Mickiewicz zdobył 4 punkty z rzędu i wygrał cały mecz.

Mickiewiczowi do końca fazy zasadniczej zostały jeszcze 2 spotkania. Najpierw w czwartek (21 marca) w wyjazdowym meczu zagra z BAS Białystok (9. drużyna ligi, mająca wciąż szansę na udział w play-off) i w przypadku zwycięstwa zapewni sobie udział w play-off. Rundę zakończy we własnej hali z niegrającą już o nic ekipą z Siedlec.

Mickiewicz Kluczbork - Chrobry Głogów 3:1 (25:20, 29:31, 25:17, 25:22)
Mickiewicz: Lipiński (1), Mucha (8), Górski (13), Olczyk (2), Pasiński (5), Linda (25), Czyrek (libero) oraz Lentner (1), Gibek (1), Mendel (5)
Chrobry: Skowronek, Zimoląg (14), Stefaniszyn (15), Kowalewski (8), Bobrowski (17), Balasz (4), Januszewski (libero) oraz Żak (1), Kaźmierczak, Skorek (7)