Mateusz Pietras
Francuzi mistrzami świata w supermikście
Francuzi mistrzami świata w supermikście PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Francuska pojedyncza sztafeta mieszana w składzie Lou Jeanmonnot i Quentin Fillon Maillet zdobyła złoty medal na biathlonowych mistrzostwach świata w czeskim Novym Mescie. Srebro wywalczyli Włosi, z kolei brąz przypadł w udziale reprezentacji Norwegii. Natalia Sidorowicz i Marcin Zawół zostali sklasyfikowani na 13. miejscu. Biało-Czerwoni podczas ośmiu wizyt na strzelnicy siedmiokrotnie dobierali nabój.

Najmłodsza konkurencja na mistrzostwach świata

Dziś odbyła się rywalizacja w pojedynczej sztafecie mieszanej. Jest to najmłodsza konkurencja biathlonowych mistrzostw świata. Debiutowała w szwedzkim Oestersund w 2019 roku. Jako pierwsi złoty medal zdobyli Norwegowie przed Włochami i Szwecją.

Najbardziej utytułowanym państwem w tej specjalności jest Norwegia (3 z 4 zwycięstw). Na poprzednim światowym czempionacie triumfowali właśnie reprezentanci tego kraju w składzie Marte Olsbu Roiseland i Johannes Thingnes Boe. Dla lidera Pucharu Świata ewentualny złoty krążek spowodowałby zrównanie się w klasyfikacji wszechczasów z rodakiem Ole Einarem Bjoerndalenem (20 złotych medali na MŚ).

W Oberhofie wicemistrzostwo świata wywalczyli reprezentanci Austrii, a na najniższym stopniu podium stanęli Włosi.

Supermikst nie wchodzi w skład konkurencji rozgrywanych na igrzyskach olimpijskich.

Triumf Francji, trzynaste miejsce Polski

W Novym Mescie triumfowali reprezentanci Trójkolorowych w składzie Lou Jeanmonnot i Quentin Fillon Maillet (0+3). Złoci medaliści trzykrotnie dobierali nabój.

Tytuł mistrzowski rozegrał się na ostatnim ósmym strzelaniu. W postawie stojącej lepiej spisała się brązowa medalistka w sprincie, która pomknęła do mety. Ingrid Landmark Tandrevold nie sprostała wyzwaniu i musiała biec karną rundę. Na finiszu przegrała z Lisą Vittozzi, która wraz z Tomasso Giacomelem wywalczyła srebro. Na najniższym stopniu podium wraz z Tandrevold stanął Boe.

Trzynastą lokatę zajęli Polacy Natalia Sidorowicz i Marcin Zawół (0+7). Biało-Czerwoni do liderów stracili 2.20,4.