Biskupi opolscy poprowadzili procesję Bożego Ciała z katedry "na górkę" [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Procesja Bożego Ciała
Procesja Bożego Ciała Krzysztof Ogiolda
Przy czterech ołtarzach odśpiewano teksty Ewangelii o Eucharystii. Biskupi udzielili wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Procesję poprzedziła odprawiona o 9.00 w katedrze msza św. Koncelebrze przewodniczyli biskupi Andrzej Czaja, Paweł Stobrawa i Rudolf Pierskała. Kazanie wygłosił biskup Pierskała. Nawiązując do tekstów czytanych przy czterech ołtarzach przypomniał, że Eucharystia jest ofiarą, ucztą oraz pamiątką Śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

- Eucharystia jest ofiarą, to znaczy, że my wdzięczni Bogu za jego dar Ciała i Krwi, za jego codzienna obecność oddajemy Mu to, co naprawdę jest nasze – mówił – swoją wolną wolę. Łatwo powiedzieć: Bądź wola Twoja. Trudniej przenieść to na codzienne życie w rodzinie, wspólnocie i parafii.

Procesja z Najświętszym Sakramentem i śpiewem eucharystycznych pieśni przeszła tradycyjną trasą z katedry do kościoła „na górce”. Przy czterech ołtarzach (obok Wydawnictwa Świętego Krzyża, przy klasztorach Franciszkanów oraz Sióstr de Notre Dame i przed kościołem „na górce”) biskupi udzielali wiernym i całemu miastu błogosławieństwa.

- Trochę się obawiałam, czy się wybrać - przyznaje Stefania Piechota z parafii katedralnej. - A potem pomyślałam, że chodzimy w tyle innych miejsc, gdzie można się zakazić, że na procesji nie jest bardziej niebezpiecznie. Zwłaszcza że mam maseczkę na twarzy, jak wielu z nas. Malutko było dzieci sypiących kwiaty, ale to doskonale rozumiem. Epidemia trwa i dzieci trzeba chronić.

Przy ostatnim ołtarzu biskup Andrzej Czaja podziękował wszystkim za obecność i zaapelował do obecnych by korzystali z otwartych już kościołów i przychodzili adorować Najświętszy Sakrament.

Przypomniał duszpasterzom, że świątynie nie są muzeami i powinny być dla wiernych otwarte. Do wszystkich zaapelował o żarliwą modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne. Podkreślił, że takiego kryzysu powołań opolska ziemia jeszcze nie przeżywała. - Prosiliśmy o deszcz i przyszedł. Bóg nie jest głuchy – przypomniał. - Módlmy się gorąco o powołania.

Z powodu epidemii nie ma wieczorem dorocznego Koncertu Uwielbienia na osiedlu AK. W wielu parafiach będą w tym czasie organizowane adoracje, koncerty lub spektakle o tematyce eucharystycznej.

Konferencja PiS przed szpitalem w Piotrkowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
11 czerwca, 16:33, przemo_opole:

C_i_e_m_n_o_g_r_ó_d jednak ma się dobrze...

A co Ciebie tak tylna część ciała tak boli? Ciesz się życiem człowieku i daj żyć innym. Ciemnogród jest wówczas, gdy Ci którym się wydaje, że są mądrzejsi od innych, wylewają frustrację własnej pustki na forach.

G
Gość

takie skupisko osób a większość bez masek szczególnie starszych w podeszłym wieku.

p
przemo_opole

C_i_e_m_n_o_g_r_ó_d jednak ma się dobrze...

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie