BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wygrał 3:2 z ŁKS-em Commercecon Łódź w meczu finałowym Tauron Pucharu Polski

Krzysztof Marcinkiewicz
To ósme trofeum tego klubu, zdobyte po 15-letniej przerwie.
To ósme trofeum tego klubu, zdobyte po 15-letniej przerwie. fot. Piotr Sumara/TAURON Liga
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zdobył Puchar Polski po 15 latach przerwy. W finałowym meczu bielszczanki pokonały ŁKS Commercecon Łódź 3:2. Było to bardzo emocjonujące spotkanie. MVP turnieju finałowego została Julia Nowicka, rozgrywająca BKS BOSTIK.

ŁKS Łódź lepiej rozpoczął niedzielny finał, wygrywając pierwszą partię 25:20. W kolejnych dwóch partiach to BKS był górą. Szczególne wrażenie zrobiło odwrócenie losów trzeciego seta, w którym ŁKS prowadził już 17:9. Ostatecznie gra toczyła się na przewagi, a tu zwycięskie były bielszczanki.

W czwartym secie znów kilkupunktową przewagę miał ŁKS. Nie tak dużą jak w poprzedniej partii, ale wystarczającej do zwycięstwa. 25:22. Wszystko rozstrzygnąć miał tie-break.

W decydującym secie zacięta gra była do stanu 9:9. Potem BKS odskoczył na 2 punkty, a chwilę później prowadził już 14:10. Łodzianki jeszcze się broniły, ale Regiane Bidias zakończył mecz zwycięstwem zespołu z Bielska-Białej.

MVP meczu finałowego została wybrana Julia Nowicka.

ŁKS Commercecon Łódź – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 2:3 (25:20, 24:26, 23:25, 25:22, 12:15)
ŁKS: Gryka (12), Witkowska (16), Diouf (28), Ratzke (4), Campos (18), Piasecka (6), Maj-Erwardt (libero) oraz Górecka (4), Hryszczuk i Zaborowska
BKS: Nowicka (9), Pacak (8), Borowczak (18), Laak (27), Majkowska (7), Damaske (3), Mazur (libero) oraz Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda i Bidias (12)