Brąz na początek pływackich mistrzostw Polski

Sebastian Stemplewski
Natalia Pawlaczek wraz z koleżankami ze sztafety zdobyła brąz na 4x100 m stylem dowolnym, a ponadto awansowała do piątkowego finału na 100 m stylem dowolnym. Sebastian Stemplewski
W czwartek, w pierwszym dniu mistrzostw kraju na krótkim basenie (25 metrów) w Poznaniu, sztafeta kobiet ze Zrywu Opole stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji na 4x100 m stylem dowolnym.

Sztafeta naszych dziewcząt ze Zrywu w składzie: Sonia Bochyńska, Paula Żukowska, Aleksandra Kamińska, Natalia Pawlaczek była wymieniana w gronie kandydatek do medalu i nie zawiodła. Opolanki z czasem 3.48,91 stanęły na najniższym stopniu podium wyprzedzając minimalnie sztafety: Unii Oświęcim (o 0,11 sek.) i AZS-u Katowice (o 0,16 sek.).

Wygrał AZS Warszawa z Otylią Jędrzejczak w składzie (czas 3.44,44) przed Śląskiem Wrocław (3.46,33). Na 10. pozycji uplasowała się druga sztafeta Zrywu złożona z samych 14-latek. Płynęły w niej: Magdalena Sproska, Marta Greglak, Aleksandra Tomala i Claudia Lutecka.

W rywalizacji indywidualnej w czwartek najlepiej spisała się Żukowska, która zajęła 4. miejsce na 200 m motylkiem z czasem 2.12,99. Do podium zabrakło jej 0,65 sek., a wygrała była mistrzyni olimpijska - Jędrzejczak z czasem 2.07,08.

W finale płynęła też Kamińska, która zajęła 8. miejsce na 200 m stylem zmiennym. Do piątkowego finału na 100 m stylem dowolnym dostały się Pawlaczek (9. czas półfinału) i Bochyńska (10. czas). Ta sztuka nie udała się Kamińskiej (20. czas) tak jak Agacie Pawlisz (MMKS Kędzierzyn-Koźle) na 50 m stylem klasycznym. Miała ona 17. czas w półfinale.

Rywalizacja w zimowych mistrzostwach Polski potrwa do niedzieli.