BS Leśnica 4 Liga Opolska 2023/24. Podsumowanie 15. kolejki

W 15. kolejce BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej nie potknął się nikt z czołowej trójki. Tym samym na półmetku rozgrywek prowadzi Małapanew Ozimek. Wiktor Gumiński

Drużyna z Ozimka rundę jesienną zamknęła pewnym zwycięstwem 3:0 nad niewygodnym beniaminkiem - Polonią Karłowice. Przed przerwą prowadzenie dał jej Kacper Kamiński, a w drugiej połowie, w odstępie zaledwie czterech minut (od 57. do 61.) zwycięstwo przypieczętowali Pavlo Koval i Dominik Krajewski.

Na drugiej pozycji w 4-ligowej tabeli zimę spędzi Stal Brzeg. W jej wyjazdowym starciu z Porawiem Większyce do około 70. minuty był remis 1:1. Później jednak w szybkim tempie brzeżanie zdobyli aż trzy gole i tym samym potwierdzili, że wiosną będą się bardzo poważnie liczyć w grze o awans do 3 ligi.

Na najniższym stopniu podium w połowie sezonu znajduje się natomiast iPrime Bogacica. Znakomicie spisujący się beniaminek zakończył rundę jesienną efektownym wyjazdowym triumfem 5:1 nad MKS-em Gogolin. Podopieczni trenera Michała Buły wszystkie bramki w tym spotkaniu zdobyli w pierwszej połowie, pomiędzy 3. a 34. minutą.

Niezwykły przebieg miała potyczka z udziałem czwartego zespołu na półmetku rozgrywek, czyli Ruchu Zdzieszowice. Do przerwy przegrywał on bowiem u siebie z LZS-em Walce aż 1:4. Zdzieszowiczanie nie zwątpili jednak w odwrócenie losów rywalizacji i ostatecznie, dzięki dwóm trafieniom w doliczonym czasie gry ... wygrali 6:4!

Jeśli chodzi natomiast o dolne rejony tabeli, ważne zwycięstwo na zakończenie jesiennych zmagań odniósł LZS Domaszkowice. Pokonał on na wyjeździe 3:1 LZS Piotrówka, dzięki czemu zmniejszył swoją stratę do grupy kilku drużyn znajdujących się aktualnie bezpośrednio przed nim.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.