BS Leśnica 4 Liga Opolska 2023/24. Podsumowanie 5. kolejki

W 5. kolejce BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej byliśmy świadkami dwóch spotkań, w których miały miejsce festiwale strzeleckie. Wiktor Gumiński

Najwięcej, bo aż osiem goli padło w spotkaniu Ruchu Zdzieszowice z LZS-em Piotrówka (5:3). Co ciekawe, w przerwie nic nie zapowiadało tego, że w drugiej połowie mecz okaże się aż tak emocjonujący. Na półmetku bowiem Ruch prowadził aż 4:1. Dwa trafienia Bostana Amaniego w odstępie zaledwie dwóch minut (53. i 55.) znacznie podkręciły jednak ładunek emocjonalny w tym widowisku. Ten sam zawodnik był też bliski zdobycia gola na 4:4, lecz z opresji Ruch uratował bramkarz Ksawery Jarosiński. Potem z kolei piątego gola dla zdzieszowiczan zdobył w 80. minucie Kacper Stępień, ustalając tym samym wynik końcowy.

Sześć bramek padło z kolei w rywalizacji LZS-u Walce z PPO Piastem Strzelce Opolskie. Tam triumfatora nie wyłoniono - padł remis 3:3. Nie brakowało jednak zwrotów akcji. Pierwszego gola zdobył Piast, ale na przerwę z prowadzeniem 2:1 schodziła drużyna z Walec. Później jednak znów więcej powodów do zadowolenia mieli strzelczanie, którzy w 74. minucie wygrywali 3:2. Ostatecznie punkt dla gospodarzy uratował Patryk Paczulla (83. minuta).

Ani myśli się natomiast zatrzymać rewelacyjnie spisujący się beniaminek rozgrywek, czyli iPrime Bogacica. Odniósł on piąte zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując u siebie 3:1 spadkowicza z 3 ligi - Polonię Nysa. Zespół z Bogacicy nic sobie nie zrobił z tego, że to nysanie w 30. minucie objęli prowadzenie i zgarniając kolejne trzy punkty umocnił się na prowadzeniu w tabeli BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej.

Na drugim biegunie wciąż znajduje się Pogoń Prudnik, która ciągle legitymuje się zerowym dorobkiem punktowym. Tym razem musiała ona uznać wyższość Polonii Karłowice, ulegając jej 1:2.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.