Bubble Day w Opolu. Bawiąc się w magicznym świecie baniek, możesz pomóc hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Bubble Day w Opolu rozpocznie się w najbliższą niedzielę (25.07) o godz. 13 w Parku 800-lecia na Wyspie Bolko. Będzie to pierwsze wydarzenie z wakacyjnej trasy po regionie.
Bubble Day w Opolu rozpocznie się w najbliższą niedzielę (25.07) o godz. 13 w Parku 800-lecia na Wyspie Bolko. Będzie to pierwsze wydarzenie z wakacyjnej trasy po regionie. archiwum organizatora
Organizatorka przygotowała 500 litrów darmowego płynu, z którego można tworzyć tęczowe, gigantyczne bańki mydlane. Atrakcji dla małych i dużych nie zabraknie. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom.

- Gdy dowiedziałam się, że hospicjum perinatalne potrzebuje pomocy, stwierdziłam, że muszę działać. Bańki mydlane są moją pasją i sposobem na życie, więc formuła pikniku była dla mnie oczywista - mówi Aneta Michalewska, organizatorka Bubble Day. - Bańki mają w sobie coś magicznego. Uwielbiają je dzieci, ale również dorośli w mig dają się bez reszty pochłonąć zabawie.

Bubble Day w Opolu rozpocznie się w najbliższą niedzielę (25 lipca) o godz. 13:00 w Parku 800-lecia na Wyspie Bolko.

- Będzie to pierwsze wydarzenie z wakacyjnej trasy po regionie - mówi Aneta Michalewska. - Podobne pikniki są też planowane m.in. w Namysłowie, Kędzierzynie-Koźlu i Prudniku.

Organizatorka na każdym wydarzeniu zapewnia 500 litrów płynu do robienia baniek mydlanych, z którego będzie można korzystać bezpłatnie.

- Akcesoria do puszczania baniek można zabrać z domu lub kupić na miejscu. Zysk z ich sprzedaży również trafi do hospicjum - podkreśla organizatorka. - Gwarantuję kilka godzin naprawdę świetnej zabawy. Będzie strefa relaksu z leżaczkami i parasolami, dmuchańce, konkursy z nagrodami dla małych i dużych oraz kiermasz książki.

Tworzenie tęczowych baniek nie jest skomplikowane i z pewnością poradzą z nim sobie nawet maluszki. Pani Aneta, która tę sztukę opanowała do perfekcji, poprowadzi też minipokazy i podpowie jak tworzyć gigantyczne bańki.

Hospicjum perinatalne działa w Opolu od 7 lat

Jest wsparciem dla rodziców, u których nienarodzonego dziecka wykryto wady letalne. Tu otrzymują pomoc psychologów oraz konsultacje u najlepszych specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

- Wsparciem obejmujemy nie tylko przyszłych rodziców, ale - w razie potrzeby - na przykład rodzeństwo lub dziadków - mówi Sylwia Sikorska-Stach, kierownik Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. - Sytuacja, gdy rodzina czeka na narodziny maleństwa, które z dużym prawdopodobieństwem nie przeżyje porodu lub umrze krótko po nim jest ogromnym wyzwaniem, dlatego tak ważne jest kompleksowe podejście. Jeśli noworodek przeżyje, jego bliscy wiedzą, że nie zostaną sami, bo najczęściej staje się on podopiecznym naszego hospicjum domowego.

Hospicjum perinatalne działa w ramach Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Z jednego i drugiego można korzystać bezpłatnie. Każda złotówka, przekazana fundacji przez darczyńców, pozwala nieść jeszcze szerszą pomoc, na przykład zapewniając małym pacjentom leki oraz sprzęt medyczny.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska