Bursa przy ulicy Struga w Opolu kiedyś była pełna studentów. Pozostawili po sobie ciekawe ślady [ZDJĘCIA]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Bursa przy ul. Struga w Opolu niegdyś była akademikiem Politechniki Opolskiej. Później budynek przez wiele lat stał pusty. Wewnątrz można znaleźć pozostałości po dawnych mieszkańcach.
Bursa przy ul. Struga w Opolu niegdyś była akademikiem Politechniki Opolskiej. Później budynek przez wiele lat stał pusty. Wewnątrz można znaleźć pozostałości po dawnych mieszkańcach. PIG
Bursa przy ulicy Struga w Opolu niegdyś była akademikiem Politechniki Opolskiej. Przez wiele lat budynek stał pusty, ale wewnątrz nadal można znaleźć pozostałości po mieszkańcach. Budynek przy ul. Struga 16 zbudowany został jako internat, potem był bursą, a przed zamknięciem akademikiem. Zobaczcie, jak wygląda w środku.

12 stycznia 2023 r. na kolejnym przetargu władzom miasta Opola udało się w końcu sprzedać budynek dawnej bursy przy ul. Struga 16.

Struga Spółka z o.o. zaoferowała 7.140.400 zł i za taką dokładnie kwotę kupiła dawną bursę. Nowy właściciel budynku przy ul. Struga 16 zdradził, że dawna bursa po generalnym remoncie ma być obiektem wielofunkcyjnym typu mixed-use. Po przebudowie jeden duży 5-kondygnacyjny budynek budynku ma spełniać kilka funkcji: mieszkalną, hotelową, handlową, biurową, kulturalną i rozrywkową.

W ogromnym budynku przy ul. Struga 16 mają być pokoje noclegowe, ale także kawiarnia oraz sala konferencyjna do wynajęcia. Mają też być tutaj organizowane koncerty.

Budynek przy ul. Struga 16 nazywany jest bursą, chociaż zbudowany został jako internat, potem był bursą, a przed zamknięciem akademikiem. Przed zamknięciem był to akademik Politechniki Opolskiej.

Jak wyglądało w opuszczonym budynku opolskiej bursy na ul. Struga

Na parterze są stoły do pingponga, stare meble oraz lodówki. Jedna z nich - model Mińsk - stoi też w jednej z klatek schodowych. W kanciapie portiera czas jakby stanął w miejscu.

W pokojach można znaleźć pozostałości po mieszkańcach. Są plakaty filmowe i muzyczne, malowidła na ścianach, meble, sztućce oraz pudła. Większość pomieszczeń to jednak tylko gołe, obłażące ściany.

Miasto planowało niegdyś modernizację budynku i zaadaptowanie na potrzeby urzędu, ale szacunkowe koszty okazały się zbyt wysokie. Postanowiono sprzedać budynek.

Dawna bursa zlokalizowana jest przy ul. Struga 16 w Opolu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rewolucja na poczcie: e-Doręczenia mają zastąpić awizo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska