Burzowa pogoda w Polsce 23.05.2024. Zobacz najnowsze informacje

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Śledzimy popularne profile na Facebooku, które dotyczą burz i wyładowań atmosferycznych w Polsce. Gdzie jest burza? Sprawdzaj razem z nami aktualną sytuację pogodową w naszym kraju. W ten sposób będziesz na bieżąco z tego typu informacjami i będziesz wiedzieć, gdzie można spodziewać się grzmotów.

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Burze w Polsce - 23.05.2024

PROGNOZA KONWEKCYJNA ++23.05.2024r.++ Ważne od 08:00 dnia 23.05.2024r. do 00:00 dnia 24.05.2024r. Jutro Polska w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego frontu atmosferycznego i niżu wtórnego, który przynosił nam dzisiaj ulewne opady deszczu i burze w wielu regionach Polski. Jutro czeka nas kontynuacja burzowej aury. KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) W tym pasie burz będzie najwięcej i będą mogły przynosić lokalnie gwałtowniejsze zjawiska. Podobnie jak w poprzednich dniach głównym zagrożeniem będą intensywne, punktowo wręcz nawalne opady deszczu mogące powodować liczne zalania i podtopienia. Mniejszymi zagrożeniami będą silne porywy wiatru do 70-80km/h (podczas superkomórek burzowych nieco więcej) oraz opady gradu do 1-3cm. Podobnie jak dzisiaj główne skupisko burz wystąpi wzdłuż wąskiej linii od woj. Mazowieckiego po Podkarpackie. Możliwe jest przechodzenie wielu burz nad jedną lokalizacją. ZE WZGLĘDU NA DYNAMICZNĄ SYTUACJĘ POGODOWĄ MOŻLIWA JEST AKTUALIZACJA, KTÓRA DODA STREFĘ KOLORU CZERWONEGO. KOLOR ŻÓŁTY (MAŁA/UMIARKOWANA INTENSYWNOŚĆ BURZ) W tym pasie szanse na burze będą znacznie mniejsze niż w KOLORZE POMARAŃCZOWY. Zjawiskom burzowym towarzyszyć będą głównie silniejsze opady deszczu do 10-20mm. Mniejszymi zagrożeniami będą silniejsze porywy wiatru do 50-70km/h oraz opady gradu o średnicy 1-1,5cm. ZE WZGLĘDU NA DYNAMICZNĄ SYTUACJĘ POGODOWĄ MOŻLIWA JEST AKTUALIZACJA, KTÓRA DODA STREFĘ KOLORU CZERWONEGO LUB POSZERZY OBSZAR KOLORU POMARAŃCZOWEGO BURZE TO ZJAWISKA LOKALNE! MIMO DOGODNYCH WARUNKÓW NIE MUSZĄ PRZEJŚĆ PRZEZ TWOJĄ OKOLICE!


Czwartek będzie kolejnym dniem z dobrze uwodnionymi, potencjalnie groźnymi burzami. Znów mogą się pojawić zalania i podtopienia.


⚡️🗺️𝗪 𝗰𝘇𝘄𝗮𝗿𝘁𝗲𝗸 𝗸𝗼𝗹𝗲𝗷𝗻𝘆 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝘇 𝗯𝘂𝗿𝘇𝗮𝗺𝗶 𝗻𝗶𝗼𝘀𝗮̨𝗰𝘆𝗺𝗶 𝗶𝗻𝘁𝗲𝗻𝘀𝘆𝘄𝗻𝗲 𝗼𝗽𝗮𝗱𝘆 #𝗱𝗲𝘀𝘇𝗰𝘇! Tak samo jak w środę, przewidujemy serię układów training storms, czyli serię burz idących jedna za drugą. Dodatkowo z burzami związane będą lokalnie opady gradu i silny wiatr. istnieć będzie także niskie prawdopodobieństwo powstania superkomórek, oraz znikome ryzyko pojawienia się trąby powietrznej. Burze mogą pojawiać się jeszcze przed południem. Prawdopodobnie krótko po południu nastąpi szybki rozwój konwekcji, w efekcie czego gwałtownie wzrośnie ilość burz nad Polską w ciągu około dwóch godzin. 🟧Największym zagrożeniem będą wspomniane silne opady deszczu mogące ponownie powodować powstawanie zalań i podtopień, a także powodzi błyskawicznej. Niewykluczony grad i silny wiatr. ⚡️🟧Uwaga! Prognoza ma charakter ostrzeżenia i powinna być udostępniona celem dotarcia do wszystkich tych, którzy znajdują się w najbardziej narażonych rejonach kraju. Podajcie informację dalej! #Pogoda #burza #grad #zalania


Prognoza pogody na noc 22/23.05.2024 i dzień 23.05.2024 Noc ze środy na czwartek pochmurna, wilgotna, ze słabym wiatrem. Bardzo ciepła, temperatura minimalna wyniesie około +15/+17 stopni. Z biegiem godzin nocnych z powodu linii zbieżności będzie rozwijać się coraz więcej komórek w centrum i na zachodzie województwa, a nad ranem także na północy. Opady mogą być bardzo mocne i potrwają kilka godzin, nie wykluczamy, że jeszcze zagrzmi. Bez opadów wschód województwa, na południu wystąpią, ale tylko lokalnie. W czwartek z rana pochmurno ze słabym wiatrem i wysoką wilgotnością powietrza. Od rana może popadywać w centrum i na zachodzie województwa, ale opady będą słabsze niż w nocy. Szansa na rozpogodzenia głównie na wschodzie i tam temperatura urośnie do +24/+26 stopni, na pozostałym obszarze tylko +20/+22 stopni. Wczesnym popołudniem nastąpi rozwój burz w centralnej, południowej i zachodniej części województwa. Burze te będą inne niż w ostatnich dniach - wystąpią na większą skalę i przyniosą dłużej trwające opady. Na wschodzie i północnym wschodzie mazowieckiego niestety raczej bez opadów, jedynie punktowo może coś się pojawić. Więcej informacji o burzach w prognozie burzowej, która jak zwykle pojawi się rankiem!


⚠W czwartek na terytorium Polski ponownie pojawią się gwałtowne zjawiska burzowe. 1szy stopień zagrożenia zostaje wydany dla południowo wschodniej oraz częściowo centralnej części naszego kraju głównie z powodu ryzyka wystąpienia nawalnych opadów deszczu oraz drobnego gradu. Podczas najsilniejszych zjawisk burzowych należy się spodziewać: -> 🌧nawalnych opadów deszczu, których suma w ciągu jednej godziny może dochodzić do 30mm, a lokalnie nawet do 50mm, -> 🫧opadów drobnego gradu o średnicy do około 1cm, -> 💨porywów wiatru do 70km/h. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową 👇 https://lowcyburz.pl/2024/05/22/prognoza-konwekcyjna-dla-polski-na-dzien-23-05-2024-i-noc-23-24-05-2024/


⚠️W wielu miejscach w kraju występowały zalania i podtopienia wywołane przez silne opady deszczu. 🌧️🌊 Tak wyglądały Jerzmanowice w woj. małopolskim. Aktualnie (godzina 20:15) wyładowania padają jeszcze na Kujawach. W kraju cały czas występują też miejscami silne opady deszczu, mogące w dalszym ciągu prowadzić do powstawania punktowych szkód. Dziękujemy po raz kolejny za zasypanie nas swoimi materiałami przesyłanymi na nasz System Raportów, a także pod naszymi wpisami👊🏻. Niezmiennie czekamy na kolejne! Autorem nagrania jest użytkownik naszego Systemu Raportów, Mateusz.


Na dworze burze i deszcz, a my pracujemy nad czymś zupełnie nowym. Premiera nowej funkcji na naszej stronie już niebawem! ⛈️😎


[20:00] Przed nastaniem wieczoru obserwowany jest znaczny spadek aktywności elektrycznej burz nad obszarem Polski. Poszczególne burze wciąż generują wyładowania ⚡ na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz wzdłuż zachodniej granicy Polski w województwie zachodniopomorskim i mogą nieść ryzyko miejscowych zalań. W centrum, na zachodzie i południu kraju występują natomiast wielkoskalowe opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, zwiększając w dalszym ciągu skumulowane sumy opadów po przejściu burz. Prognozy nowcastowe na godziny wieczorne nie przewidują powstawania burz bądź będą to już zjawiska bardzo lokalne. Utrzymają się jednak opady deszczu zwłaszcza na północnym zachodzie i północy 🌧🌧 Dziękujemy na nadsyłanie materiałów w komentarzach jak i na skrzynkę messenger ;) Zachęcamy do dalszego, aktywnego raportowania zjawisk w Waszych okolicach Grafiki: blitzortung.org, awiacja.imgw.pl


Aktualna mapa burzowa LIVE


Sytuacja burzowa ⚡ - stan z godz. 19:53 (22.05.2024) 👉 Aktywność burzowa dalej stopniowo się zmniejsza. Najbardziej aktywne burze występują na północnym zachodzie i północy; w rejonie Grudziądza (Świecie, Chełmno, Pruszcz), a także miejscami na krańcach północno-zachodnich (m.in. dość aktywne komórka w rejonie Szczecina oraz w rejonie Cedyni). 👉 Niemniej w obszarach, gdzie jeszcze niedawno utrzymywały się burze, nadal występuje strefa silnych opadów deszczu: tak jak m.in. miejscami nad woj. małopolskim, świętokrzyskim i łódzkim. 👉 W kolejnych godzinach należy spodziewać się dalszego słabnięcia burz, ale też i stref opadowych.


od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Burzowa pogoda w Polsce 23.05.2024. Zobacz najnowsze informacje - Portal i.pl

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska