Cukierki po wyrównanej walce przegrały z AZS-em Poznań

Magdalena Gawrońska bardzo dobrze wprowadziła się do naszego zespołu.
Magdalena Gawrońska bardzo dobrze wprowadziła się do naszego zespołu. fot. Roman Baran
Zawodniczki z Brzegu przegrały w Poznaniu z AZS-em 79:86.

W tym sezonie drużyna ze stolicy Wielkopolski spisuje się znacznie lepiej od podopiecznych Jarosława Zyskowskiego. Wielkiej różnicy wczoraj na parkiecie nie było widać. Nasze zawodniczki zagrały ambitnie i postraszyły rywalki.

O zwycięstwie gospodyń zadecydowała w głównej mierze druga kwarta, którą wygrały różnicą 10 punktów. Pozostałe trzy były bardzo wyrównane.

W drużynie brzeskiej na wyróżnienie zasłużyła rozgrywająca Magdalena Gawrońska.

Ta zawodniczka przyszła z AZS-u Jelenia Góra, a jej występ w Poznaniu nie był pewny.
Działaczom brzeskiego klubu udało się jednak załatwić formalności i zawodniczka zagrała. Nie wytrzymała jednak do końca meczu, bo za pięć fauli musiała w IV kwarcie opuścić parkiet.

Najlepsza w brzeskim zespole była Amerykanka Amber Petillon. Miała bardzo dobrą skuteczność z gry (80 procent), a ponadto rządziła na tablicach (12 zbiórek w meczu).

Niezły występ w Poznaniu daje nadzieje, że brzeżanki w końcu "odkują“ się we własnej hali i wygrają po raz pierwszy w sezonie. W sobotę podejmują AZS Jelenia Góra.

Wyniki

AZS Poznań - Cukierki Odra Brzeg 86:79 (24:26, 23:13, 18:16, 21:24), ŁKS Łódź - Energa Toruń 66:75 (24:10, 14:18, 14:25, 14:22), AZS Gorzów - MUKS Poznań 93:54 (19:13, 28:12, 26:20, 20:9), AZS Jelenia Góra - Duda Leszno 54:90 (16:27, 9:20, 7:27, 22:16). Mecze: ROW Rybnik - Lotos Gdynia i CCC Polkowice - PTK Pabianice zostały przełożone. Pauza Wisła Kraków.