Daniel Dołęga mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów

Daniel Dołęga
Daniel Dołęga Prywatne
Zawodnik Budowlanych Opole wygrał w Łukowie rywalizację w kategorii +105 kg. Opolanie zdobyli w sumie cztery medale: złoto, srebro i dwa brązy. Byli też tuż za podium.

Wczoraj siedmiokrotny mistrz Polski Bartłomiej Bonk wywalczył srebro, a jego klubowy kolega z Budowlanych Kornel Czekiel - brąz w kategorii 105 kg. Trzeci był też Tomasz Komorowski z MOS-u Opole w kategorii 56 kg.

Dziś na pomost wyszedł w najcięższej kategorii (+105 kg) Daniel Dołęga - kolejny z naszych faworytów i członek kadry na zbliżające się mistrzostwa świata. Sztangista Budowlanych Opole w rwaniu planowo podniósł trzy ciężary:170, 176 i 180 kg, ale to raczej norma, choć "życiówkę" ma tylko o cztery kg lepszą. Na więcej mógł z pewnością liczyć w podrzucie, w którym uzyskał w przeszłości 221 kg. Tym razem zakończyło się na pierwszym podejściu do ciężaru o dziewięć kg mniejszego. Potem nieudanie próbował wyrównać swój rekord i poprawić go o dwa kilo. Ostatecznie w dwuboju osiągnął 392 kg i wyprzedził Krzysztofa Klickiego (Mazovia, 388 kg) oraz Adama Kraskę (Górnik, 375 kg).

Kibicom ciężarów po dyskwalifikacji przypomniał się wychowanek Budowlanych Krzysztof Szramiak, który wygrał w kategorii 85 kg. Zawodnik Śląska Wrocław uzyskał wynik 341 kg. Tuż za podium uplasował się Łukasz Krawczyk z Budowlanych. Nasz sztangista miał po jednej udanej próbie w każdym boju i uzyskał łącznie 310 kg - pięć za mało, aby stanąć na podium. Dziewiąty był z kolei w tej wadze Bartłomiej Barth (Budowlani) - 285 kg.