Debel Wacha - Cwalina przegrał z Japończykami

Przemysław Wacha
Przemysław Wacha z Technika Głubczyce, grający w deblu z Adamem Cwaliną, odpadł w II rundzie mistrzostw świata w badmintonie, które trwają Dżakarcie.

W pierwszej rundzie gry podwójnej turnieju w Indonezji najlepszy krajowy duet, sklasyfikowany obecnie na 21 miejscu na świecie pokonał 2:0 niżej notowanymi Brytyjczyków Andrew Ellis - Peter Mills. W drugiej Polacy ulegli 1:2 z rozstawionymi z szóstką Japończykami Hiroyuki Endo - Kenichi Hayakawa, którzy są aktualnymi mistrzami świata drużyn męskich.

Polacy w pierwszym secie przegrywali 9-14, ale zdołali się zmobilizować i doprowadzić do remisu 17-17. Stracili jednak trzy punkty z rzędu i przegrali ostatecznie 18-21. W drugiej partii biało-czerwoni długo tracili dystans, gdyż zaczęli od stanu 3-8. Systematycznie go jednak niwelowali i po zdobyciu trzech punktów z rzędu było 17-17, a rywale już do końca nie powiększyli swojego dorobku.

W decydującym secie Azjaci w pełni dominowali. Prowadzili 5:0, 13:2 i wygrali 21:10.