Derby piłkarzy ręcznych dla Gwardii Opole

Gwardia Opole wygrała z ASPR-em Zawadzkie jednym punktem.
Gwardia Opole wygrała z ASPR-em Zawadzkie jednym punktem. fot. Sławomir Stemplewski
To było niesamowite i dramatyczne widowisko. Ostatecznie Gwardia wygrała w Zawadzkiem z ASPR-em 31-30, choć do przerwy przegrywała 13-17.

Od początku spotkanie było bardzo zacięte. Po rzucie Barana Gwardia prowadziła 2-1, jednak w kolejnych minutach popis gry dawał Pietrucha (ASPR) i jego koledzy którzy objęli prowadzenie 13-10.

W 25. min podwójną karę (4. min) dostał bramkarz z Opola Donosewicz, którego zastąpił młody Sitarski. Na dodatek przez chwilę Gwardia grała czterema zawodnikami w polu i to wykorzystali miejscowi. Cztery bramki Pietruchy, przy ofiarnej grze gości sprawiły, że do przerwy jest 17-13.

Po przerwie ASPR straciła Swata, który z podejrzeniem złamania nogi trafił do szpitala, a na parkiecie rozpoczęły się niebywałe emocje. Opolanie "dochodzili" systematycznie rywala, aby na 30 sekund przed końcem meczu doprowadzić do remisu 30-30. Po chwili gospodarze stracili piłkę, ale Misiewicz nie zdołał pokonać Janika.

Na 16. sekund przed końcem Gwardia zaczęła z autu, piłkę dostał Baran i pokonał bramkarza ASPR-u. ASPR grająca w czwórkę (kara dla Janika) nie była w stanie w ciągu trzech sekund doprowadzić do remisu.

ASPR Zawadzkie - Gwardia Opole 30-31 (17-13)

ASPR: Śledź, Janik, Wasilewicz - Droździk 1, Hendel, Pietrucha 9, Kaczka, pawlak 5, Skowroński, Morzyk, Giebel 10, Bykowski, Swat 5, Kapusta 1.
Gwardia: Donosewicz, Sitarski - Śmieszek 9, Paliwoda 1, Matyszok 6, Baran 4, Knop 6, Ogorzelec 1, Bujak, Drej, Piech 4, Misiewicz.