Dr Zbigniew Zamachowski poprowadził zajęcia z interpretacji...

  Dr Zbigniew Zamachowski poprowadził zajęcia z interpretacji piosenki w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie

  Krzysztof Strauchmann

  Nowa Trybuna Opolska

  Dr Zbigniew Zamachowski poprowadził zajęcia z interpretacji piosenki w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Strauchmann

  Znany aktor Zbigniew Zamachowski poprowadził zajęcia z interpretacji piosenki aktorskiej dla studentów wokalistyki i jazzu PWSZ w Nysie. I chce częściej współpracować z PWSZ w Nysie.
  Zbigniew Zamachowski od 20 lat pracuje ze studentami Akademii Teatralnej w Warszawie. W ubiegłym roku na tej uczelni obronił pracę doktorską na temat interpretacji piosenki aktorskiej. W czerwcu ubiegłego roku po raz pierwszy poprowadził też zajęcia dla studentów Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie. W ubiegły piątek przyjechał po raz drugi.

  - Od wielu lat współpracuję z Romanem Hudaszkiem, wspaniałym muzykiem, kompozytorem i pianistą, który jest wykładowcą w Instytucie Jazzu w Nysie - mówi Zbigniew Zamachowski. - To Romek zaproponował abym przyjechał do Nysy na pierwsze zajęcia i chyba nie wypadło najgorzej. Cały czas myślimy nad poszerzeniem współpracy.

  W piątkowych zajęciach uczestniczyli studenci kierunku jazz i muzyka estradowa, ale przysłuchiwało się im spore grono wolnych słuchaczy. Formuła zajęć polega na wspólnej pracy nad aranżacją piosenek.

  - Staram się unikać sformułowania, że czegoś uczę czy przekazuję wiedzę. Dzielę się raczej doświadczeniem z młodymi ludźmi - mówi znany aktor. - Nigdy nie wiem, co się wydarzy na zajęciach. Jestem otwarty na spotkanie, na to co przygotowują młodzi ludzie i taka formuła zajęć jest dużo ciekawsza, chyba też dla studentów, niż wykład wtłaczany do głowy. Razem pracujemy nad szukaniem zawodowych „wytrychów”, aby piosenka była dla odbiorcy komunikatywna i ciekawa.

  Nysa, po warszawskiej Akademii Teatralnej, jest drugą wyższą uczelnią, z którą współpracuje Zbigniew Zamachowski. On sam podkreśla, że ludzie z mniejszych ośrodków mają dziś taką samą szansę na karierę, jak mieszkańcy stolicy.
  - Sam pochodzę z małego miasteczka, a aktorstwo zawdzięczam różnym ludziom, którzy na różnych etapach mojego życia podawali mi rękę. Teraz staram się robić to samo.

  Zbigniew Zamachowski zapowiada, że nie zamierza zupełnie zrezygnować z występów scenicznych na rzecz pracy na uczelni.
  - Absolutnie nie rezygnuję z bycia na scenie, jedno drugiemu absolutnie nie wadzi, a może nawet pomóc. Bez pracy ze studentami nie wyobrażam sobie mojego zawodowego życia. Jednak głównym nurtem jest dla mnie teatr i telewizja.

  MUZOtok: Zbigniew Zamachowski, Wojciech Majewski  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Partnerzy

  Sponsorzy

  gorażdże

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!