Droga krajowa 46 do przebudowy na odcinku z Opola do Dąbrowy. GDDKiA przedstawia plany

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Coraz bliżej przebudowy DK 46 pomiędzy Opolem a Dąbrową, rusza też budowa ronda przy włączeniu do tej drogi obwodnicy Niemodlina.
Coraz bliżej przebudowy DK 46 pomiędzy Opolem a Dąbrową, rusza też budowa ronda przy włączeniu do tej drogi obwodnicy Niemodlina. GDDKiA
Pomiędzy Dąbrową a Opolem powstanie m.in. dodatkowa jezdnia i nowy wiadukt kolejowy, wykonana też zostanie korekta układu komunikacyjnego. Drogowcy zapowiadają też utrudnienia w Brzęczkowicach, gdzie powstaje obwodnica Niemodlina.

Firma Mosty Katowice za nieco ponad 2 mln złotych opracuje dokumentację projektową koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy drogi krajowej 46 na odcinku Dąbrowa–Opole.

- W ramach prac ten ważny odcinek zostanie rozbudowany do przekroju dwujezdniowego i dostosowany będzie do nośności 11,5 tony na oś - informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Oprócz budowy nowej jezdni zaplanowana jest też m.in. budowa drugiego równoległego wiaduktu nad torami PKP w Dąbrowie oraz korekta układu komunikacyjnego dostosowanego do przekroju dwujezdniowego.

- Planujemy też rozbudowę do drogi dwujezdniowej odcinka Niemodlin - Dąbrowa, a wykonawcę dokumentacji ogłosimy w tym tygodniu - dodaje Agata Andruszewska.

Budowa obwodnicy - zmiana organizacji ruchu

Od środy, 21 kwietnia wprowadzona została natomiast zmiana w organizacji ruchu na DK46 w okolicy Brzęczkowic. Związane jest to z pracami przy budowie obwodnicy Niemodlina, a dokładnie z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu krajowej 46 z powstającą obwodnicą i drogą wojewódzką nr 385.

Kierowcy będą korzystać z tymczasowej drogi objazdowej o łącznej długości około 800 metrów przez prawie pół roku.

- Przeniesienie ruchu umożliwi prace rozbiórkowe istniejącej jezdni w miejscu przyszłego ronda i na dojazdach do niego - mówi Agata Andruszewska.

Po wstępnym wyprofilowaniu terenu rozpoczną się prace związane z budową sieci infrastruktury technicznej, w tym w pierwszej kolejności kanalizacji deszczowej, a następnie oświetlenia.

Następnie ruszą prace przy konstrukcji ronda oraz wlotów, a także roboty brukarskie. Po położeniu ciągów pieszo-rowerowych oraz wysp wykonana zostanie nawierzchnia bitumiczna jezdni, a na koniec zamontowane będzie oznakowanie pionowe i poziome, bariery energochłonne itp.

Objazd drogą tymczasową według szacunków wykonawcy będzie obowiązywał do końca września.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska