Druga porażka brzeżanek w walce o I ligą

Roman Baran
Aleksandra Teklińska ze Stali Odra Brzeg.
Aleksandra Teklińska ze Stali Odra Brzeg. Roman Baran
Koszykarki Stali Odra po tym jak uległy AZS-owi Gdańsk, dziś nie sprostały Liderowi Swarzędz, ale zachowały minimalne szanse na zajęcie drugiego miejsce w turnieju barażowym.

Nasza drużyna będzie jednak musiała w niedzielę wysoko pokonać Karkonosze Jelenia Góra, które dziś wygrały z akademiczkami z Gdańska oraz liczyć na wygraną Lidera z AZS-em. Dwie pierwsze drużyny zagrają w I lidze, ale być może szansę dostaną także kolejne, dlatego brzeżanki z Karkonoszami muszą powalczyć.

W spotkaniu z Liderem nasze zawodniczki podobnie jak w piątek źle zaczęły. Rywali prowadziły 8:3, a niemoc rzutową Stali przełamała dopiero po dwóch minutach Kowalska, trafiając za trzy punkty. Tyle, że to nie odmieniło zespołu, który tracił dystans, który na koniec pierwszej kwarty wynosił 13 punktów. Na początku drugiej kwarty Lider wygrywał nawet 32:14, ale wówczas nastąpił dobry okres naszego zespołu. Majka i Wdowiuk zniwelowały stratę do 10. punktów, a kolejna seria sprawiła, że brzeżanki traciły tylko dwa punkty (33:31). Tyle, że rywalki się “pozbierały" i zdobyły osiem punktów z rzędu. Potem rywalki utrzymywały 10-12 punktów przewagi, a Stal doszła dwa razy na pięć po trafieniu Teklińskiej za trzy i po serii rzutów wolnych Mićków.

Lider Swarzędz - Stal Odra Brzeg 73:64 (27:14, 12:17, 21:18, 13:15)
Stal Odra: Teklińska 10, Majka 16, Mićków 13, Kowalska 7, Daniel 9, Wdowiuk 7, Iwanicka 2.