Druga wygrana piłkarek halowych z Głogówka

Nasza ekipa w komplecie.
Nasza ekipa w komplecie. Klubowe
Zespół Strzelca RB Gorzyczki Głogówek pokonał w meczu 3. kolejki ekstraligi drużynę AZS UŚ Katowice 9-2

Początek spotkania rywalki zagrała wysokim pressingiem jednak to nasze zawodniczki w pierwszej minucie mogły objąć prowadzenie. Po strzale z rzutu wolnego Katarzyny Rudner piłkę w ostatniej chwili instynktownie na aut wybiła bramkarka Katowic. W drugiej minucie miejscowe objęły już prowadzenie, po przechwycie Rudner i akcji Ilony Sotor oraz Katarzyny Bąk. Ta ostatnia piętką zagrała piłkę do wychodzącej na czystej pozycji naszej Rudner, która strzałem po ziemi trafiła do siatki.

W 6 minucie nasze piłkarki zdobyły kolejną bramkę po akcji duetu Bąk - Emilia Pawłowska i uderzeniu zza połowy boiska Rudner. W 11 min bardzo dobrą interwencją popisała się nasza bramkarka Magdalena Religa, która zaledwie 60 sekund później po raz kolejny uratowała swój zespół. W 15 min było już 4-0 po trafieniach Sotor (asysta Bąk) i Sotor. Jeszcze przed przerwą Religa dalekim wyrzutem zagrała do Sandry Sukiennik, która podwyższyła prowadzenie ekipy z Głogówka.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, choć przyjezdne dwa razy odpowiedziały na cztery bramki faworytek. Po dobrym meczu zawodniczki Strzelca pewnie sięgnęły po komplet punktów. Już 3 stycznia w Częstochowie rozegrają kolejny mecz ligowy, a 6 stycznia w Gliwicach rozegrają zaległy mecz z Piastunkami.

LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek - AZS UŚ Katowice 9-2 (5-1)
Bramki: Rudner 2, Sotor 2, Sukiennik, Hadelko, Pawłowska 2, Bąk - Kolondra, Majcherkiewicz
Strzelec: Religa, Kołodziejska - Rudner, Pawłowska, Sotor, Bąk Sukiennik, Suchanek, Hadelko, Kiersztajn, Kościelniak, Duda, Globisz.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?