Duży wzrost zainteresowania studiami w Nysie!

Materiał PWSZ w Nysie
Trwa rekrutacja na studia w Państwowej Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie na rok akademicki 2022/2023 ‒ na studia stacjonarne i niestacjonarne.
Trwa rekrutacja na studia w Państwowej Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie na rok akademicki 2022/2023 ‒ na studia stacjonarne i niestacjonarne. 123rf
Trwa rekrutacja na studia w Państwowej Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie na rok akademicki 2022/2023 ‒ na studia stacjonarne i niestacjonarne.

Rejestracja on-line odbywa się na stronie www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl z obowiązkiem dostarczenia oryginałów dokumentów do 29 września br.

Nowością są studia drugiego stopnia magisterskie na kierunkach architektura i dietetyka. Na studiach magisterskich i na nowej specjalności projektowanie zintegrowane na Wydziale Nauk Technicznych w PWSZ w Nysie mogą studiować absolwenci studiów pierwszego stopnia na kierunku architektura.

Uczelnia w Nysie uzyskała również pozwolenie Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku dietetyka, z możliwością wyboru specjalności: dietetyka pediatryczna, dietetyka sportowa oraz psychodietetyka.

Na studiach magisterskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ w Nysie będą mogli studiować absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunków: dietetyka, zdrowie publiczne (specjalność: dietetyka), żywienie człowieka, żywienie człowieka i ocena żywności, żywienie człowieka i dietetyka, technologia żywności i żywienia lub kierunków pokrewnych, dysponujący dokumentami potwierdzającymi posiadane kompetencje.

Ważna informacja dla kandydatów na studia - od dnia 1 października 2022 r., zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 marca 2022 r. w sprawie zmiany nazw niektórych publicznych uczelni zawodowych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zmieni nazwę na „Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie”.

Uczelnia oferuje kandydatom na studia 13 kierunków ‒ bezpłatne studia stacjonarne oraz konkurencyjne cenowo studia niestacjonarne.

Kierunki studiów:

  • STUDIA I STOPNIA LICENCJACKIE: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, dietetyka, filologia angielska, filologia germańska, finanse i rachunkowość, jazz i muzyka estradowa, kosmetologia, pielęgniarstwo, psychofizyczne kształtowanie człowieka, ratownictwo medyczne.
  • STUDIA I STOPNIA INŻYNIERSKIE: architektura, informatyka, zarządzanie i inżynieria produkcji.
  • STUDIA II STOPNIA MAGISTERSKIE: architektura, bezpieczeństwo wewnętrzne, dietetyka, jazz i muzyka estradowa, pielęgniarstwo, zarządzanie i inżynieria produkcji.

W Nysie jest atrakcyjny system stypendialny:

  • stypendium socjalne,
  • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
  • stypendium rektora,
  • stypendia ministra,
  • Stypendium Burmistrza Nysy (w tym stypendium mieszkaniowe),
  • stypendia pracodawcy.

PWSZ w Nysie oferująca nowoczesną bazę dydaktyczną, centra symulacji, dobrze wyposażone pracownie, infrastrukturę sportową, praktyczne kształcenie, indywidualne podejście do każdego studenta, współpracę z zagranicą, charakteryzująca się aktywnością i dynamizmem we wprowadzaniu nowych technologii w kształceniu jest konkurencyjnym ośrodkiem nie tylko na Opolszczyźnie.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska