Dżudo. Jan Stolarek mistrzem, jego koledzy na podium

Jan Stolarek na najwyższym stopniu podium wraz ze swoim trenerem Edwardem Faciejewem. Stefan Stolarek
Reprezentanci AZS-u Opole z powodzeniem startowali na mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Kątach Wrocławskich.

Najlepiej swój występ będzie wspominał Jan Stolarek. Utalentowany podopieczny trenera Edwarda Faciejewa zanotował kolejny sukces na swoim koncie. Zdobył on w znakomitym stylu złoty medal w kategorii do 66 kg, w której wystartowało aż 31 zawodników. Stolarek wygrał wszystkie pięć pojedynków jakie stoczył w zawodach. W finale pokonał mocnego Szymona Skórkę z Czarnych Bytom.

- Janek kolejny raz pokazał duże umiejętności i to, że w czasie walki dużo myśli - tłumaczył trener Faciejew. - Jego sportowa kariera rozwija się harmonijnie, co roku staje na podium i jestem przekonany, że jeszcze wiele sukcesów przed nim.

W kategorii do 66 kg startował jeszcze jeden zawodnik AZS-u - Stanisław Jesionek. Odpadł on jednak z rywalizacji po przegranej w drugiej rundzie. Dwoje kolejnych reprezentantów AZS-u wracało do domów z medalami.

Weronika Krawczyk w kategorii do 48 kg wśród ośmiu zawodniczek w tej wadze oraz Patryk Nowak w wadze do 60 kg (startowało w niej dziesięciu dżudoków) stanęli na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowe krążki. Krawczyk miała w dorobku dwie walki wygrane i dwie przegrane, natomiast Nowak w turnieju zanotował dwa zwycięstwa i porażkę.

Na zawodach w Kątach Wrocławskich jedną reprezentantkę miała też Gwardia Opole. Marta Gęsikowska rywalizację w wadze do 63 kg w gronie 12 startujących zawodniczek ukończyła na 5. pozycji. Zanotowała po dwie wygrane i przegrane walki.