Dżudo. Reprezentanci klubów z Opola w czołówce zawodów Pucharu Polski

Maciej Tworzydło z AZS-u.
Maciej Tworzydło z AZS-u. Sławomir Jakubowski
W Luboniu w zawodach Pucharu Polski rywalizowali seniorzy, a bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Błach.

Zawodniczka Gwardii Opole stoczyła cztery zwycięskie walki w tym półfinałową z Arletą Podolak (Czarni Bytom) oraz finałową z Magdaleną Miller (AZS AWFiS Gdańsk). W efekcie triumfowała w kategorii 57 kg. W niej 7. miejsce zajęła inna zawodniczka Gwardii - Natalia Znojek.

Triumfem w kategorii 81 kg swój start zakończył Tomasz Szczepaniak z KJ AZS Opole. Nasz dżudoka pokonał przed czasem czterech rywali, a w walkach o miejsce na podium okazał się lepszy od Radosława Koszczyńskiego (AZS AWF Warszawa), a następnie od Marka Lisowskiego (Judo Koch Szczecin).

Na najniższym stopniu podium stanął inny akademik Maciej Tworzydło. W kategorii 90 kg w półfinale uległ co prawda Rafałowi Kozłowskiemu (Gwardia Wrocław), ale w repasażu o brązowy medal pokonał Patryka Ciechomskiego (Jutrzenka Płock).

Poza tym siódmy był Wadim Konstantinow (AZS Opole) w kategorii 73 kg. Bardzo dobre indywidualne starty pozwoliły podopiecznym trenera Edwarda Faciejewa z AZS-u zająć czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej i trzecie w punktowej w gronie mężczyzn. Z kolei Gwardia plasowała się odpowiednio na miejscach piątym i szóstym wśród kobiet.

W Suchym Lesie w Pucharze Polski rywalizowali juniorzy i juniorki młodsze. Po czterech wygranych, w tym w półfinale z Radosławem Stroką (Juvenia Wrocław), do finału kategorii 66 kg (wystartowało w niej 63 zawodników) awansował Jan Stolarek z KJ AZS.

W decydującej walce nasz młody dżudoka nie sprostał jednak Szymonowi Jasińskiemu (Galeon Gdynia). Wcześniej Stolarek był piąty w starszej kategorii wiekowej - juniorów.

Z kolei w kategorii 60 kg (56 zawodników) juniorów młodszych 7. miejsce zajął jego klubowy kolega Stanisław Jesionek. Stało się tak po ćwierćfinałowej porażce z późniejszym triumfatorem Karolem Barczykiem (Judo Wolbrom) oraz repasażowej przegranej z ostatecznie trzecim w końcowej klasyfikacji Bartoszem Karasiem (Wisła Kraków).